Необичайна причина прекъсна мач от Лига I (видео)

Дербито от 34-ия кръг на френското първенство между Олимпик Лион и Ница бе прекратено в средата на второто полувреме за 10-ина минути поради необичайна причина. Силният вятър напълни терена с боклуци и реферите бяха принудени да спрат играта при резултат 0:1. Наложи се на терена да влизат служители от клуба-домакин, за да съберат пречещите предмети.

Иначе домакините могат да бъдат по-доволни от „хикса“, тъй като бяха изоставащи през по-голямата част от мача.

Гостите от Лазурния бряг бяха открили още в 18-ата минута чрез Валер Жермен. На всичкото отгоре „лъвовете“ останаха в числено намален състав, след като в 24-ата минута 19-годишният Максуел Корне беше изгонен за грубо нарушение срещу вратаря на Ница.

След удар на Матийо Валбуена, срещнал гредата и добавка на Александър Лаказет, Лион стигна до точката, с която запази втората си позиция с 56 т. Ница остана 4-и с 54. 3-ият Монако обаче може да мине „лъвовете“, тъй като има мач в запас и 55 т.