Привържениците на Астън Вила са в еуфория от възможността отново да видят на терена Стилиян Петров.

Както е известно, 37-годишният българин взе решение да се завърне на терена, а от няколко дни се подготвя с първия отбор на Вила.

Привържениците на тима пък вече си купуват от фланелките на отбора за новия сезон с номер 19 и името Петров на гърба.

В онлайн магазина на клуба все още не могат да се купуват фланелки на конкретни футболисти поради факта, че съставът за новия сезон все още не е окомплектован по номера.

Феновете обаче могат да изберат номер и текст по избор, а най-запалените вече са се възползвали, за да се сдобият с тениска на своя любимец.

Славиша Стоянович посочи 2-те причини, заради които Левски сдаде върха в Разград!

Наставникът на Левски Славиша Стоянович обяви 2 причини за поражението на неговия тим с 1:2 от Лудогорец в Разград – липсата на основни единици в „синия“състав, както и вратарски грешки. .

“Загубихме мача през първото полувреме. Две наши грешки. Качествен отбор като Лудогорец се възползва. Дойдохме да играем футбол, направихме го нелошо, но две грешки… През второто полувреме показахме друго лице. Всяка загуба не е приятна. Дойдохме в Разград без трима играчи – Паулиньо, Васчук и Буш. Това за нашия отбор е много. Направихме и две грешки, което ни костваше загубата. Но играхме добре.

През второто полувреме вкарахме гол, после ударихме греда, имахме още 2-3 положения. Лудогорец знае да се отбранява. Честитя им победата!

В края на полувремето вместо пас на сигурно, допуснахме грешка и ни вкараха гол. През второто беше трудно да се вдигнем, но успяхме.

Видяхме, че когато сме концентринати, да, правим грешки, но мачът ни дава оптимизъм.

Лудогорец има класен отбор и играчи, които знаят да играят. Трябва да вървим крачка по крачка. Мисля, че днешната загуба няма да ни се отрази. Футболистите знаят, че са играли добре”, каза Стоянович, който обясни какви са претенциите му към съдиите.

“Не мога да повярвам как ще отсъди само 3 минути продължение. Само шестте смени бяха три минути”, заяви сръбският специалист.

.

Първа лига вече има нов лидер – резултати и класиране след събота (ВИДЕО+ТАБЛИЦА)

Актуални мачове:

19 октомври 2018, петък, 20:00 ч / XII кръг:
Верея (Стара Загора) - Ботев (Враца)                      2:2 (0:2)  /пряко по Диема спорт/ Video stats
  [0:1 Валери Божинов 15', 0:2 Емил Стоев 20', 1:2 Теофилос Курупис 53',
   2:2 Антон Огнянов 90'+3'], ~ 140 зрители
20 октомври 2018, събота, 15:00 ч / XII кръг:
Славия 1913 (София) - Септември (София)                   3:1 (2:0)  /пряко по Нова спорт/ Video stats
  [1:0 Александру Бенга 2'-аг, 2:0 Илиян Мицански 4', 3:0 Георги Йомов 62',
   3:1 Ишмаел Байду 90'+2'], ~ 130 зрители
20 октомври 2018, събота, 17:15 ч / XII кръг:
Ботев (Пловдив) - Черно море (Варна)                      2:1 (1:0)  /пряко по Диема спорт/ Video stats
  [1:0 Антонио Вутов 22', 2:0 Стивън Петков 52', 2:1 Мартин Минчев 72']
20 октомври 2018, събота, 20:00 ч / XII кръг:
Лудогорец 1945 (Разград) - Левски (София)                 2:1 (2:0)  /пряко по Диема спорт/  stats
  [1:0 Джоди Лукоки 34', 2:0 Вандерсон 45'+1', 2:1 Станислав Костов 54']
21 октомври 2018, неделя, 17:30 ч / XII кръг:
Дунав 2010 (Русе) - Локомотив 1926 (Пловдив)               -  /пряко по Диема спорт/
21 октомври 2018, неделя, 20:00 ч / XII кръг:
ЦСКА (София) - Етър ВТ (Велико Търново)                    -  /пряко по Диема спорт/
22 октомври 2018, понеделник, 20:00 ч / XII кръг:
Витоша (Бистрица, обл.София ст.) - Берое (Стара Загора)    -  /пряко по Диема спорт/

Класиране:

М    П   Р   З    ГР      Т

1. Лудогорец 1945 (Разград)           12    9   2   1   24:9    29
 2. Левски (София)                     12    9   1   2   20:8    28
 3. ЦСКА (София)                       11    8   1   2   21:4    25
 4. Берое (Стара Загора)               11    5   5   1   14:6    20     [1 0 0  2:1  3]
 5. Ботев (Пловдив)                    12    6   2   4   17:10   20     [0 0 1  1:2  0]
 6. Локомотив 1926 (Пловдив)           11    5   2   4   11:10   17
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7. Славия 1913 (София)                12    4   4   4   13:12   16
 8. Черно море (Варна)                 12    4   3   5   17:23   15     [0 1 0  1:1  1, 1 гол на чужд терен]
 9. Етър ВТ (Велико Търново)           11    4   3   4   11:11   15     [0 1 0  1:1  1, 0 гола на чужд терен]
10. Витоша (Бистрица, обл.София ст.)   11    4   1   6    9:15   13
11. Ботев (Враца)                      12    3   3   6   11:21   12 [+]
12. Дунав 2010 (Русе)                  11    2   2   7   13:23    8
13. Септември (София)                  12    1   1  10    9:23    4     [0 1 0  0:0  1, -14 обща ГР]
14. Верея (Стара Загора)               12    0   4   8    7:22    4     [0 1 0  0:0  1, -15 обща ГР]

Бележки
  - Ботев (Враца) играе домакинските си мачове на ст."Огоста" в Монтана.
  - Септември (София) играе домакинските си мачове на Национален стадион "Васил Левски" в София.
  - Славия 1913 (София) играе домакинските си мачове на Национален стадион "Васил Левски" в София.