Опитайте приставката на Ludsport.net за Google Chrome. С нея получавате в реално време най-актуалните новини директно в браузъра.
Последвайте ни във

Без майтап

Пълна програма по дни и часове на БЪЛГАРСКОТО УЧАСТИЕ на Олимпиадата в Рио!

Публикувано

на

Представяме ви пълната програма на българските атлети на 31-вите Олимпийски игри в Рио де Жанейро.

Състезателите са групирани по видове спорт. Часовете са в българско време, като е дадено само началото. В някои видове спорт надпреварата протича през целия ден и колкото един спортист напредва, толкова по-късно са следващите му двубои.

С публикуване на програмата на състезанията ще добавяме подробности и резултати на българските олимпийци. Пример – вече са известни съперниците в бадминтона.

България ще участва с 51 състезатели в 14 вида спорт.

Лека атлетика – 5 мъже и 6 дами
Митко Ценов – 3,000м с препятствия – понеделник 15-ти август 16:25, финал 17-ти август 17:50
Тихомир Иванов – висок скок – неделя 14-ти август 02:30, финал 16-ти август 02:30
Румен Димитров – троен скок – понеделник 15-ти август 15:30, финал вторник 16-ти август 15:50
Георги Цонов – троен скок – понеделник 15-ти август 15:30, финал вторник 16-ти август 15:50
Георги Иванов – тласкане на гюлле – четвъртък 18-ти август 15:55, финал 02:30

Ивет Лалова – 100м – петък 12-ти август серии 17:55, квалификации 04:40, събота 13-ти август полуфинал 03:00, финал 04:35
Ивет Лалова – 200м – понеделник 15-ти август 15:35, полуфинали вторник 16-ти август 04:00, финал сряда 17-ти август  04:30
Силвия Дънекова – 3000м с препятствия – събота 13-ти август 16:05, финал понеделник 17:15
Милица Мирчева – маратон – неделя 14-ти август 15:30
Мирела Демирева – висок скок – четвъртък 18-ти август 16:00, финал събота 20-ти август 04:30
Габриела Петрова – троен скок – събота 13-ти август 15:40, финал неделя 14-ти август 05:55
Радослава Мавродиева – тласкане на гюлле – петък 12-ти август 16:05, финал 04:00

Плуване – 2 мъже и 1 дама
Александър Николов – 100м свободен стил – вторник 9-ти август 19:02
Венцислав Айдарски – 10км в открити води – вторник 16-ти август 15:00

Нина Рангелова – 100м свободен стил – сряда 10-ти август 19:02, полуфинали 04:12
Нина Рангелова – 200м свободен стил – понеделник 8-ми август 19:02 полуфинал 04:00 финал вторник 9-ти август 04:19

Борба – 8 мъже и 3 дами
Мъже свободен стил:
Владимир Дъбов – 57кг – петък 19-ти август 16:00, финали 22:00
Борислав Новачков – 65 кг – неделя 21-ви август 14:30, финали 14:30, финали 18:45
Георги Иванов 74кг – петък 19-ти август 16:00, финали 22:00
Михаил Ганев 86кг – събота 20-ти август 16:00, финали 22:00
Димитър Кумчев 125кг – събота 20-ти август 16:00, финали 22:00

Мъже класически стил:
Даниел Александров – 75кг – неделя 14-ти август 16:00, финали 22:00
Николай Байряков – 85кг – понеделник 15-ти август 16:00, финали 22:00
Елис Гури – 98кг – вторник 16-ти август 16:00, финали 22:00

Дами свободен стил:
Елица Янкова – 48кг – сряда 17-ти август 16:00, финали 22:00
Мими Христова – 58кг – сряда 17-ти август 16:00, финали 22:00
Тайбе Хюсеин – 63кг – четвъртък 18-ти август 16:00, финали 22:00

Бадминтон – 3 дами
Линда Зечири – индивидуално – групи 11-ти, 12-ти, 13-ти, 14-ти ;
Линда Зечири – Кърсти Джилмоур (Гбр)
Линда Зечири – Сабрина Жаке
1/8 – 15-ти, 1/4  – 16-ти, 1/2 – 18-ти, финал – 19-ти.
Габриела Стоева, Стефани Стоева – двойки – групи 11-ти, 12-ти, 13-ти
Габриела Стоева, Стефани Стоева – Тан Юантинг, Ю Янг (Кит)
Габриела Стоева, Стефани Стоева – Чна Йе-на, Лий Шо-Хий (Кор)
Габриела Стоева, Стефани Стоева – Йоханна Голишевски, Карла Нелте (Гер)
1/4 – 15-ти, 1/2 – 16-ти, финал – 18-ти.

Бокс – 2 мъже и 1 дами
Даниел Асенов – муха 52кг – събота 13-ти август 17:00, 15-ти, 17-ти, 19-ти, финал 21-ви
Симеон Чамов – петел 69кг – неделя 7-ми август 17:45, 11-ти, 13-ти, 15-ти, финал 17-ти
Станимира Петрова – муха 51кг – петък 12-ти август 17:30, 16-ти, 18-ти, финал 20-ти

Кану-каяк – 2 мъже
Мирослав Кирчев – каяк единично 1000м – понеделник 15-ти август 15:00, финал 16-ти август 15:00
Ангел Кодинов – кану единично 1000м – понеделник 15-ти август 15:00, финал 16-ти август 15:00
Ангел Кодинов – кану единично 20м – сряда 17-ти август 15:00, финал четвъртък 18-ти август 15:08

Колоездене – 1 мъж
Стефан Христов – индивидуално мъже – събота 6-ти август 15:30

Фехтовка – 1 мъж
Панчо Пасков – сабя индивидуално – сряда 10-ти август 18:45, полуфинали 00:30

Художествена гимнастика – 6 дами
Невиана Владинова – индивидуално – петък 19-ти август 16:20, 20:50, събота 20-ти август финал 21:20
Ренета Камберова, Любомира Казанова, Михаела Маевска, ЦветелинаНайденова и Христиана Тодорова – ансамбъл – събота 20-ти август 16:00, 18:40, финал неделя 21-ви август 17:00

Джудо – 2 мъже
Янислав Герчев – до 60кг – събота 6-ти август 16:00
Ивайло Иванов – до 81кг – вторник 9-ти август 16:00

Модерен петобой – 1 мъж
Димитър Кръстанов – индивидуално – четвъртък 18-ти август 20:30, събота 20-ти август 18;00

Академично гребане – 2 мъже
Георги Божилов, Кристиан Василев – Двойка скул – събота 6-ти август 17:30, репешажи неделя 7-ми август 15:50, полуфинал вторник 9-ти август 16:30, финал 11-ти август 14:50, 16:24

Спортна стрелба – 2 мъже и 1 дама
Самуил Донков – 10м въздушен пистолет – събота 6-ти август 19:00 финал 21:30
Самуил Донков – 50м пистолет – сряда 10-ти август 15:00 финал 18:00
Антон Ризов – 10м въздушна пушка – понеделник 8-ми август 15:00 финал 18:00
Антон Ризов – 50м пушка прав – петък 12-ти август – 15:00, финал 17:00
Антон Ризов – 50м пушка 3 позиции – неделя 14-ти август 15:00, финал 19:00

Антоанета Бонева – 10м въздушен пистолет – неделя 7-ми август 15:00 финал 17:00
Антоанета Бонева – 25м пистолет – вторник 9-ти август 15:00, 18:00 финал 21:30

Тенис – 1 мъж и 1 дама
Григор Димитров – индивидуално 1/32 6-ти, 7-ми – 1/16 8-ми, 9-ти, 1/8 10-ти, 1/4-11-ти, 1/2 – 12-ти, бронз 13-ти, финал 14-ти.
Цветана Пиронкова – индивидуално 1/32 6-ти, 7-ми – 1/16 8-ми, 1/8 9-ти, 1/4-10-ти, 1/2 – 11-ти, бронз и финал 13-ти.
Възможно участие в турнира на смесени двойки – 1/8 – 10-ти, 1/4 – 11-ти, 1/2 – 12-ти, бронз 13-ти, финал 14-ти.

Източник: bgolympic.org

Избрано