Топ публикации

Ето кои са отборите, които може да изтегли Лудогорец в жребия за Лига Европа

Сериозни съперници очакват „Лудогорец“ в елиминационната фаза на Лига Европа на пролет. „Лудогорец“ зае трето място в група А на Шампионската лига, и с три точки си осигури мястото във втория по сила турнир.

Разградчани се включват от 1/16-финалите, заедно с първите два тима от 12-те групи на Лига Европа – общо 24, и осемте отпаднали от Шампионската лига като трети в групите си.

Като непоставен в жребия в понеделник, от 14 часа, тимът със сигурност ще се нуждае от много късмет, за да избегне европейски грандове като „Аякс“, „Рома“, „Зенит“.

От първите приключили групи в ШЛ, „Бешикташ“ е сред най-добрите трети отбори, което също го прави вероятен опонент за Лудогорец.

В жребия за българския тим ще са и първенците от групите в Лига Европа, като „Шахтьор“, „Шалке“ и „Спарта“ Прага.

„Атлетик“ Билбао, „Сент Етиен“, „Олимпиакос“, и естествено, „Фенербахче“ или „Манчестър Юнайтед“ също дебнат Лудогорец, в зависимост от резултатите си в четвъртък. От Шампионската лига „Спортинг“ Лисабон, „Порто“, „Лион“ или „Севиля“, „Тотнъм“ и ЦСКА Москва все още също могат да са сред вариантите за Лига Европа, а съответно и за жребия на родния тим.

Източник: 24 часа

Изцепки

Христо Стоичков го зачука на 40-милионна звезда на Барселона (ВИДЕО)

Легендата на Барселона и България Христо Стоичков реши да си направи страхотен майтап с каталунския тим, като използва за това новото попълнение Паулиньо. Барса плати 40 милиона евро на китайски Гуанджоу Евъргранде за футболиста. Той бе официално представен в петък и трябваше по обичайния начин да направи няколко трика с коженото кълбо пред събралите се фенове. Паулиньо обаче се изложи и само след 3 докосвания изгуби контрол над топката.

Това даде и повод на Камата да се включи в предизвикателството и да покаже, че може би струва много повече от 40 милиона евро, след което каза на ръководството на Барса: “В момента съм свободен”.

Луди клипове

Николай Бодуров реши да чупи гредата, когато изпусна „чисто“ положение срещу Кипър (ВИДЕО)

България стигна само до 1:1 срещу Кипър в предпоследната си среща от група „С“ на 3-та дивизия на Лигата на нациите, въпреки че тотално надигра съперника, особено след почивката. А всъщност можеше и да загуби, ако не бе изравнителният гол от дузпа на Николай Димитров минута преди края. Само малко преди наказателния удар пък Николай Бодуров имаше добър шанс да възстанови паритета, но топката не попадна където трябва и футболистът на ЦСКА изрази остро гнева си.

Прекрасни новини за България от другия мач в група „С“ – класирането преди последните мачове! (ТАБЛИЦА+ВИДЕО)

България не успя да спечели срещу Кипър в предпоследния си мач от група „С“ на трета дивизия в Лигата на нациите – 1:1. Нашите момчета дори бяха губещи минута преди края, когато Николай Димитров – Хичо поне спаси точката от дузпа.

Радостта на кипърците бе помрачена в самия край и така само Норвегия ще бъде претендент на България за първото място

Факт е обаче, че другият мач в нашата група между Словения и Норвегия също свърши „Х“ и така нищо не се промени на практика.

В последните мачове Кипър приема Норвегия, докато „лъвовете“ са домакини на Словения.

Кипър – България 1:1

1:0 Панайотис Захариу 24

1:1 Николай Димитров – Хичо 89 (д)

Кипър (4-3-3): Панаи, Меркис, Макрис, Ефрем (78-Парафотис), Кириаку, Авраам (59-Йоану), Коусулос, Захариу 67-(Роушиас), Маргаса, Артиматас, Лаифис.
Селекционер: Ран Бен Шимон
България (4-2-3-1): Георги Петков, Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Антон Недялков, Георги Костадинов, Симеон Славчев (80-Станислав Костов), Божидар Краев (56-Спас Делев), Галин Иванов (56-Николай Димитров), Тодор Неделев, Ивелин Попов
Селекционер: Петър Хубчев

1. НОРВЕГИЯ 3 1 1 5:2 10 т.