Горещо!!!

Какво значи да си вярваш: отборът, който почна с 3 загуби и накрая се класира за сметка на България!

19.06.2017

България няма да играе на финалите на Световната волейболна лига в Бразилия. Това е факт след загубата с 1:3 (-16, -21, 23, 19) от Аржентина в Кордоба в последния мач въобще от цялата програма на група 1.

Нашите останаха 9-и в групата, с актив от 4 победи от 5 мача. А имаха възможността при победа с какъвто и да е резултат, да продължат напред.

3:0 или 3:1 ни пращаше с 5-о място, а успех с тайбрек – чрез последното, 6-о, даващо квота за финалния турнир в Бразилия.

А големият печеливш за сметка на България се оказа САЩ. Американците изглеждаха без практически шанс преди последните мачове, но загубите на България от Аржентина и на Белгия с 0:3 от Франция, както и победата им в прекия мач като гост на Полша с 3:1  доведоха до перфектната комбинация от резултати, осигурила 6-ата позиция.

А Щатите започнаха кампанията с 3 загуби, което по-скоро поставяше тимът в напрежение дали няма да е на последното място, на което се озова изненадващо Италия.

Иначе в нашия мач с аржентинците Цветана Соколов беше най-резултатен с 16 точки, Розалин Пенчев добави 14, а Тодор Скримов се отчете с 10.