Огромна изненада беляза съботата в Първа лига, вижте класирането

Огромна изненада дойде беляза съботния ден в родната Първа професионална футболна лига. Пирин (Бл) на Милен Радуканов сложи край на „сушата“ на стадион „Христо Ботев“ и взе първа победа като домакин точно от 5 месеца насам, при това каква – 5:0 над Локомотив (Пд).

Успехът на „орлетата“ буди интерес, тъй като „зеленият“ тим бе в лоша серия от 6 последователни мача без 3 точки след онова 1:0 над Ботев в Пловдив на старта.

Срещата започна лошо за Локомотив, като домакините водеха с 2:0 до 9-та минута.

В 4-та минута Станислав Костов откри за 1:0.

Пет минути по-късно Анти Рениа покачи на 2:0. В 28-ата минута Локо можеше да намали.

Пламен Крумов начели напречния стълб на вратата на „орлетата“ след пряк свободен удар.

Минути преди края на първата част Пирин стигна до трети гол чрез Станислав Костов.

В 71-вата минута Аймен Суда вкара за Пирин за 4:0.

Нападателят на благоевградчани беше в засада при попадението, но тя не бе маркирана от страничния рефер.

В последната минута от редовното време Петър Христов се разписа за крайното 5:0 в полза на домакините.

Така Пирин записа втора победа в първенството, а Локо допусна най-тежката си загуба от началото на сезона.

Актуални мачове:

8 септември 2017, петък, 17:30 ч / VIII кръг:
Берое (Стара Загора) - Черно море (Варна)                 2:0 (2:0)  /пряко по Диема спорт/  stats
  [1:0 Педро Еуженио 3', 2:0 Мартин Камбуров 45'], ~ 810 зрители
8 септември 2017, петък, 20:00 ч / VIII кръг:
ЦСКА (София) - Верея (Стара Загора)                       3:0 (2:0)  /пряко по Диема спорт/  stats
  [2:0 Густаво Кулма 7',37'; 3:0 Фернандо Каранга 67'], ~ 3 100 зрители
9 септември 2017, събота, 17:30 ч / VIII кръг:
Пирин (Благоевград) - Локомотив 1926 (Пловдив)            5:0 (3:0)  /пряко по Диема/  stats
  [1:0 Станислав Костов 6', 2:0 Анди Реня 9', 3:0 Станислав Костов 42',
   4:0 Аймен Суда 71', 5:0 Петър Христов 88']
9 септември 2017, събота, 20:00 ч / VIII кръг:
в София, Национален стадион "Васил Левски":
Славия 1913 (София) - Лудогорец 1945 (Разград)             0:3 (0:2)
10 септември 2017, неделя, 17:30 ч / VIII кръг:
Дунав 2010 (Русе) - Витоша (Бистрица, обл.София ст.)       -  /пряко по Диема спорт/
10 септември 2017, неделя, 20:00 ч / VIII кръг:
Ботев (Пловдив) - Левски (София)                           -  /пряко по Диема спорт/
11 септември 2017, понеделник, 20:00 ч / VIII кръг:
Септември (София) - Етър ВТ (Велико Търново)               -  /пряко по Диема спорт/

Класиране:

М    П   Р   З    ГР      Т

1. ЦСКА (София)                        8    6   1   1   24:6    19
 2. Лудогорец 1945 (Разград)            8    5   3   0   18:4    18
 3. Левски (София)                      7    4   2   1   11:2    14
 4. Черно море (Варна)                  8    4   2   2   11:9    14
 5. Берое (Стара Загора)                8    3   4   1   10:7    13     [0 1 0  0:0  1, +3 обща ГР]
 6. Верея (Стара Загора)                8    4   1   3    8:10   13     [0 1 0  0:0  1, -2 обща ГР]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7. Локомотив 1926 (Пловдив)            8    3   2   3    8:13   11
 8. Етър ВТ (Велико Търново)            7    2   3   2    7:7     9 [+] [1 0 0  2:1  3]
 9. Пирин (Благоевград)                 8    2   3   3   10:9     9     [0 0 1  1:2  0]
10. Септември (София)                   6    2   0   4    5:7     6 [+]
11. Ботев (Пловдив)                     6    1   2   3    8:13    5     [1 0 0  3:2  3]
12. Дунав 2010 (Русе)                   7    1   2   4    4:11    5     [0 0 0  0:0  0]
13. Славия 1913 (София)                 8    1   2   5    8:19    5     [0 0 1  2:3  0]
14. Витоша (Бистрица, обл.София ст.)    7    0   1   6    5:20    1 [+]