Тя е богата на аминокиселината цитрулин, която може да подобри кръвообращението.

Можете спокойно да я пасирате в блендер и да я добавите към плодова салата, сладолед или освежаващо смути.

Пригответе ги както всички други листни зеленчуци и ги добавете в пилешка или зеленчукова супа.

Всеки знае, че миришат страхотно, но вероятно не знаете, че освен това са богати на фибри.

Те действат благоприятно върху храносмилателния тракт, а витамин C вдига имунитета.

Красиво за декорация и полезно за организма ще бъде, ако ги настържете върху риба или пиле.

източник: Actualno.com

Коментарът на Делио Роси за първото му дерби срещу ЦСКА

Италианският старши треньор на Левски Делио Роси смята, че „сини“ и „червени“ са си поделили по едно полувреме при равенството 2:2 в дербито от 13-ия кръг на Първа лига.

„Атмосферата бе много добра. Привържениците подкрепяха двата отбора непрекъснато.

Като всяко едно дерби, нивото на футбола не беше много високо. Получи се битка, но както повечето дербита, и това завърши наравно.

През първото полувреме, след като поведохме, те веднага изравниха и показаха по-добра игра до края на полувремето. През второто полувреме демонстрирахме характер и се представихме по-добре.

През първото част те играха по-добре от нас. През второто полувреме ние играхме много по-добре. Пресирахме високо и накрая дори можехме да спечелим мача. Обичайно в такива мачове, когато не показваш добра игра срещаш трудности“, каза бившият треньор на Лацио и Сампдория.

Кирил Десподов с най-култовото изказване след Левски – ЦСКА, подигра се с футбола на „сините“

Крилото на ЦСКА Кирил Десподов, който влезе като резерва при равенството 2:2 срещу Левски, хвърли бисера на вечерта. Талантът от Кресна заяви, че ако практикуваното от Левски било футбол, то той би бил космонавт.
Според него Левски имали за цел да не загубят дербито и се радвали, че все едно са били 5:0.

“Ако това е футбол, който Левски игра, аз съм космонавт. За мен те не показаха нищо.

Чакаха отзад и разчитаха на статични положения. Ако вкарат – вкарат, само да не им вкарат гол. След мача се радваха все едно са победили с 5:0.

Дерби е. Да излезеш и да играеш и да се браниш 90 минути. Да не ти вкарат гол…

Те са гранд, но както и да е. Техният треньор така е решил.

Не играя, защото треньорът така е решил. Не можем да го упрекваме, защото той е старши треньор.

Трябва да си изчистим играта, да играем по-спокойно, защото в последните 15 минути много прибързани действия.”
Точките не са 15 като миналата година, имаме сили. Ще ги настигнем.

Каранга?Каранга е много важен играч, но не е само той на терена. Разберете, не е само Каранга. Не мисля, че не можем без него“, заяви Кирил Десподов.

Стамен Белчев с интересно сравнение защо ЦСКА изпусна 3-те точки

Наставникът на ЦСКА Стамен Белчев не остана доволен от своя тим след изпусната победа над Левски. Специалистът е ядосан, че тимът му започнал да играе като „сините“ – с изритани топки далеч напред и определи „хиксът“ като заслужен.

“Мисля, че можеше да играем много по-добре. Не ни се получи играта и стратегията, която бяхме планували. Заслужено равенство. Не ми хареса владеенето на топката. Подведохме се по играта на Левски с изритани топки. Стояхме далеч от съперника. Не можехме да пресираме и противодействаме.

Играехме бавно с топката. Давахме възможност да ни пресират. Така човекът с топката се принуждаваше да изритва топката.

Знаехме силната страна на Левски, статичните положения… Груба грешка в ситуацията за първия гол.

Указанията за второто полувреме бяха да излезем по-напред, да не примаме играта пред наказателното поле, защото съперникът може да играе един на един, но не се получи”, допълни Белчев. Той не е притеснен от факта, че ЦСКА най-вероятно ще остане на 5 точки зад лидера Лудогорец след 13-тия кръг.