Топ публикации

Наистина ли смятате, че сме тотални аутсайдери срещу Франция: я само вижте баланса ни срещу „петлите“ у дома!

България приема Франция в решителна световна квалификация за нашия тим в група „А“ на зона „Европа“. На пръв поглед изглеждами абсолютни аутсайдери срещу европейския вицешампон, дори той да идва без част от звездите си. Дали обаче самочувствието не ни е прекалено ниско?

България и Франция досега са изиграли 21 мача, от които имаме 8 победи и 4 равенства, т. е. изоставаме от „петлите“ само с един успех.

Нещо повече – единственият път, в който губим като домакини от съперника, е при първата ни среща в София – през 1932 г. Тогава отстъпваме с 3:5 в контрола.

След това обаче Франция е тотално смачквана на българска земя – от 7 официални мача имаме 6 победи и равенство, а головата разлика е 11:3!

Интересно е и, че България не изгуби нито една точка като домакин през настоящите квалиикации – 4:3 срещу Люксембург, 1:0 над Беларус, 2:0 над Холандия и 3:2 срещу прокобата Швеция.

Е, дали пък за втори път главите на „петлите“ няма да бъдат прегризани от „лъвове“?

статистика на LudSport.bg

Луд спорт

30 000 на Левски – ЦСКА? Това не е нищо, вече няма да има празно място в Първа лига!

След като дербито от 13-тия кръг на Първа лига между Левски и ЦСКА събра около 30 000 зрители, дойде още една хубава новина за родния футболен запалянко – вече няма да има празно мястона мачовете в Първа лига.

БФС е намерил начин стадионите да са по-запълнени от ресторант на брега на Созопол през август. След като разбрали, че поради мерки за сигурност 8000 зрители на Селта – Атлетико (М) щели да останат  извън трибуните на „Балаидос“, от „Иван Асен II“ веднага отреагирали и предложили да извозят и настанят испанците на мачове от родния шампионат.

„Да, вярно е, това е само репетеция за голямото преселение на фенове на Барселона. Готови сме да поемем по 80-90 хиляди, които не могат да заемат местата си на „Камп Ноу“ всеки мач заради прословутия референдум.

Готови сме да вземем фенове и от Англия, ако интересът към Премиър Лийг се увеличи заради страхотното представяне на британците в Шампионска лига“, обясниха от БФС.

От правителството невиждали проблем, след като извозените запалянковци със сигурност щели да бъдат по-малко от тези по изборите, пък и колко му било да платят единия път, при положение, че държавата отделяла по хилядарка и отгоре на бежанец.

Изрично подчертаваме, че тази новина е шега. Споделяйки я, носите пряка отговорност за доброто настроение на Вашите приятели във facebook! :D

Кирил Десподов с най-култовото изказване след Левски – ЦСКА, подигра се с футбола на „сините“

Крилото на ЦСКА Кирил Десподов, който влезе като резерва при равенството 2:2 срещу Левски, хвърли бисера на вечерта. Талантът от Кресна заяви, че ако практикуваното от Левски било футбол, то той би бил космонавт.
Според него Левски имали за цел да не загубят дербито и се радвали, че все едно са били 5:0.

“Ако това е футбол, който Левски игра, аз съм космонавт. За мен те не показаха нищо.

Чакаха отзад и разчитаха на статични положения. Ако вкарат – вкарат, само да не им вкарат гол. След мача се радваха все едно са победили с 5:0.

Дерби е. Да излезеш и да играеш и да се браниш 90 минути. Да не ти вкарат гол…

Те са гранд, но както и да е. Техният треньор така е решил.

Не играя, защото треньорът така е решил. Не можем да го упрекваме, защото той е старши треньор.

Трябва да си изчистим играта, да играем по-спокойно, защото в последните 15 минути много прибързани действия.”
Точките не са 15 като миналата година, имаме сили. Ще ги настигнем.

Каранга?Каранга е много важен играч, но не е само той на терена. Разберете, не е само Каранга. Не мисля, че не можем без него“, заяви Кирил Десподов.

Левски и ЦСКА направиха 2:2 за Лудогорец

Левски и ЦСКА не излъчиха победител в първото голямо дерби за сезона – 2:2.

13-тият кръг наистина може да се окаже фатален за „вечните врагове“, тъй като равенството почти сигурно ще облагодетелства Лудогорец, който при победа над Етър в понеделник ще дръпне с 5 точки на „червените“ и осем на „сините“.

А в предстоящите два кръга тимът на Димитър Димитров – Херо ще приеме последователно Левски и ЦСКА и при победи в директните мачове може да увеличи още аванса си по пътя към 7-а поредна титла.

Резултатът в столичното дерби откри Давид Яблонски още в 8-ата минута с глава след  центриране от корнер на Жорди Гомес.

Така в трети пореден мач на Левски чехът заби първия гол, който се оказа и единствен при победите над Черно море (д) и Етър (г).

Надали и най-оптимистично настроените в „червено“ пък са вярвали, че след подобен старт тимът им ще води в четвърто поредно дерби след първия четвърт час.

Това обаче се случи след два изстрела извън наказателното поле на Тиаго Родригес (12, 15), който първо се възползва от подарък на Иван Горанов, а при втория гол асистира Кристиян Малинов.

Сетне интересните ситуации секнаха, а и второто полувреме също не бе богато на положения за гол.

Все пак в 61-вата минута Роман Прохазка изравни, за да спаси Левски от трета поредна загуба в Мач №1 на България.

Родригес, авторът на двата гола за ЦСКА, бе избран за Играч на мача.

Дербито бе изгледано от над 25 000 зрители, които създадоха невероятна атмосфера по трибуните на Националния стадион „Васил Левски“.

Актуални мачове:

20 октомври 2017, петък, 17:45 ч / XIII кръг:
Пирин (Благоевград) - Славия 1913 (София)                 0:0  /пряко по Диема/  stats
  ~ 510 зрители
20 октомври 2017, петък, 19:45 ч / XIII кръг:
Дунав 2010 (Русе) - Ботев (Пловдив)                       0:0  /пряко по Диема спорт/  stats
  ~ 1 280 зрители
21 октомври 2017, събота, 16:00 ч / XIII кръг:
в София, Национален стадион "Васил Левски":
Левски (София) - ЦСКА (София)                             2:2 (1:2)  /пряко по Диема спорт/  stats
  [1:0 Давид Яблонски 8', 1:2 Тиаго Родригеш 12',15'; 2:2 Роман Прохазка 61']
21 октомври 2017, събота, 20:15 ч / XIII кръг:
Локомотив 1926 (Пловдив) - Черно море (Варна)              -  /пряко по Диема спорт/
22 октомври 2017, неделя, 17:15 ч / XIII кръг:
Верея (Стара Загора) - Септември (София)                   -  /пряко по Диема спорт/
22 октомври 2017, неделя, 19:30 ч / XIII кръг:
Витоша (Бистрица, обл.София ст.) - Берое (Стара Загора)    -  /пряко по Диема спорт/
23 октомври 2017, понеделник, 18:00 ч / XIII кръг:
Лудогорец 1945 (Разград) - Етър ВТ (Велико Търново)        -  /пряко по Диема спорт/

5. Верея (Стара Загора)               12    6   2   4   13:14   20
 6. Локомотив 1926 (Пловдив)           12    5   2   5   12:19   17     [1 0 0  2:1  3]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7. Берое (Стара Загора)               12    4   5   3   13:12   17     [0 0 1  1:2  0]
 8. Славия 1913 (София)                13    4   4   5   18:21   16
 9. Черно море (Варна)                 12    4   3   5   11:12   15
10. Пирин (Благоевград)                13    2   7   4   11:11   13
11. Етър ВТ (Велико Търново)           12    2   6   4   11:13   12 [+]
12. Дунав 2010 (Русе)                  13    2   4   7    8:19   10     [1 0 0  2:0  3]
13. Септември (София)                  12    3   1   8    8:20   10 [+] [0 0 1  0:2  0]
14. Витоша (Бистрица, обл.София ст.)   12    0   2  10    7:32    2 [+]

Бележки
  - Септември (София) играe домакинските си мачове на Национален стадион "Васил Левски" в София.
  - Славия 1913 (София) играе домакинските си мачове на Национален стадион "Васил Левски" в София, а отделни мачове от светлата част на денонощието - на ст."Славия" в София.