Топ публикации

Наистина ли смятате, че сме тотални аутсайдери срещу Франция: я само вижте баланса ни срещу „петлите“ у дома!

България приема Франция в решителна световна квалификация за нашия тим в група „А“ на зона „Европа“. На пръв поглед изглеждами абсолютни аутсайдери срещу европейския вицешампон, дори той да идва без част от звездите си. Дали обаче самочувствието не ни е прекалено ниско?

България и Франция досега са изиграли 21 мача, от които имаме 8 победи и 4 равенства, т. е. изоставаме от „петлите“ само с един успех.

Нещо повече – единственият път, в който губим като домакини от съперника, е при първата ни среща в София – през 1932 г. Тогава отстъпваме с 3:5 в контрола.

След това обаче Франция е тотално смачквана на българска земя – от 7 официални мача имаме 6 победи и равенство, а головата разлика е 11:3!

Интересно е и, че България не изгуби нито една точка като домакин през настоящите квалиикации – 4:3 срещу Люксембург, 1:0 над Беларус, 2:0 над Холандия и 3:2 срещу прокобата Швеция.

Е, дали пък за втори път главите на „петлите“ няма да бъдат прегризани от „лъвове“?

статистика на LudSport.bg

ЦСКА удари Лудогорец в нервен 1/4-финал и прекъсна „черна“ серия, колко червени картона спести Георги Кабаков? (ВИДЕО)

ЦСКА стана третият полуфиналист в турнира за Купата на България след Ботев (Пд) и Славия. „Червените“ удариха с 2:1 след продължения Лудогорец и така най-сетне прекъснаха „черната“ си серия без победа над „орлите“ в София.

Попаденията за „армейската“ победа забиха Николай Бодуров (9) и Кирил Десподов (96), за гостите от дузпа бе точен Козмин Моци (30).

Бодуров откри с едно от най-красивите попадения за полусезона още преди да са изтекли и 10 минути. Капитанът на ЦСКА се пребори за топката с Марселиньо и Анисе, напредна и с удар от 35 метра препарира Хорхе Броун.

Лудогорец изравни чрез дузпа, вкарана от Козмин Моци. Марселиньо напредна в наказателното поле на софиянци и бе спънат от Александър Дюлгеров, като логично последва наказателен удар.

В 35-ата минута Фернандо Каранга размаха среден пръст на страничния съдия, но реферите не забелязаха това и таранът остана несанкциониран. Интересното е, че голмайсторът на Първа лига бе изгонен в предния мач на ЦСКА срещу Лудогорец (2:1) в Разград.

В 49-ата минута Александър Барт фаулира откъсващия се Мисиджан и получи само жълт картон, въпреки претенциите на гостите за червен, които сякаш бяха основателни. При изпълнението на пряк свободния удар топката намери напречния стълб на Витаутас Черняускас.

В 72-рата минута Мисиджан сложи топката на главата на Лукоки и той вкара за 1:2, но голът правилно бе отменен заради засада, която се потвърждава от последвалите графики.

Марселиньо също можеше да бъде изгонен в 78-ата минута, но реферът Георги Кабаков му спести втори жълт картон заради фаул срещу Антон Недялков.

В 96-ата минута Натанаел изпусна Кирил Десподов, който вкара победния гол. Очевидно това нервира бразилецът, който във второто продължение удари без топка талантът от Кресна и логично бе изгонен с директен червен картон. Десподов също посегна към ударилия го футболист, но не бе пратен под душовете.

В 115-ата минута и Върджил Мисиджан май заслужаваше да поеме преждевременно към съблекалнята заради много груб фаул срещу Густаво Кулма, но все пак завърши срещата.

Минута преди края на 120-те пък Кристиян Малинов бе хванат за гушата от Марселиньо, кно червен картон пак нямаше.

Коя е половинката на зодия Водолей?

одолеите са интересни и нестандартни личности. Техните партньори трябва да са креативни, мистични, най-добре да се занимават с нетипични професии.

Това е нужно, за да се поддържа интереса на тази зодия.

Но най-най-важното е човекът, който споделя живота на Водолея, да бъде негов верен приятел и съмишленик в интересите и идеите!

В противен случай, тази връзка няма шанс.

източник: beu.bg

Изцепки

Брутално: футболист получи 13 куршума от полицаи по време на мач и загуби зрението си (ФОТО+ВИДЕО)

Брутален терор от полицията се случи на мач от ниските дивизии на Аржентина между Спортиво лас Парехас и Дефенсор де Армстронг. В крайна сметка драмата завърши с 13 куршума в тялото на футболист, единия от които в окото му. След ужаса играчът губи зрението си.

Суматохата настава заради масова атака от страна на Спортиво към съдията, като домакините претендират, че реферът подкрепя противника. Униформените се намесват в хаоса с безразборна стрелба с гумени куршуми, насочени най-вече към момчетата от Спортиво.

Футболистът на тима Джулиан Гауна бива надупчен 13 (!!) пъти, като единият куршум попада в окото му, за зла беда. Друг футболист е Игнасио Колобмо, който е уцелен „само“ 5 пъти.

При стрелбата куршуми попадат в още футболисти, фенове, като сред последните е и майка с малко дете.