Топ публикации

Ето какви са последствията на Христо Стоичков след отнемането му на консулската титла

Разжалваният заради острия си език като почетен консул на България в Барселонабивш футболист Христо Стоичков ще загуби освен титлата, така също и редица привилегии, които е ползвал като дипломат.

Сред тях влиза и възможността да си купува кола без ДДС в Испания, пише “168 часа”.

Статутът му даваше право да използва служебен автомобил на преференциална цена.

Превозното средство е снабдено с дипломатически номер, който му дава предимство при движение по пътя, както и при паркиране.

Неписано правило по цял свят е, пътната полиция да не спира автомобили с червени номера. А Стоичков определено е човек, който обича да си кара на спокойствие и дори преди време у нас управляваше кола със син буркан.

Мотивите за отстраняването на Стоичков се базират на недоволството на испанското правителство от коментарите му по повод проведения референдум за независимост на Каталуня.

От МВнР посочват и друга – че Камата не пребивава в Барселона, а на страната й трябва консул в Барселона.

В града има офис, който стои празен, тъй като консулът Стоичков е в САЩ. Другата екстра, която ще загуби Стоичков, е дипломатическият имунитет срещу съдебно преследване, който му се полага.

Може би в това е и разковничето, тъй като вицепремиерът Сорая Саенс де Сантамария заплаши да го съди заради обвиненията в ефир, че тя, баща й, дядо й и дори непълнолетният й син са последователи на Франко.

Камата се извини първоначално за думите си, но в последните дни отново втвърди тона.

ЦСКА удари Лудогорец в нервен 1/4-финал и прекъсна „черна“ серия, колко червени картона спести Георги Кабаков? (ВИДЕО)

ЦСКА стана третият полуфиналист в турнира за Купата на България след Ботев (Пд) и Славия. „Червените“ удариха с 2:1 след продължения Лудогорец и така най-сетне прекъснаха „черната“ си серия без победа над „орлите“ в София.

Попаденията за „армейската“ победа забиха Николай Бодуров (9) и Кирил Десподов (96), за гостите от дузпа бе точен Козмин Моци (30).

Бодуров откри с едно от най-красивите попадения за полусезона още преди да са изтекли и 10 минути. Капитанът на ЦСКА се пребори за топката с Марселиньо и Анисе, напредна и с удар от 35 метра препарира Хорхе Броун.

Лудогорец изравни чрез дузпа, вкарана от Козмин Моци. Марселиньо напредна в наказателното поле на софиянци и бе спънат от Александър Дюлгеров, като логично последва наказателен удар.

В 35-ата минута Фернандо Каранга размаха среден пръст на страничния съдия, но реферите не забелязаха това и таранът остана несанкциониран. Интересното е, че голмайсторът на Първа лига бе изгонен в предния мач на ЦСКА срещу Лудогорец (2:1) в Разград.

В 49-ата минута Александър Барт фаулира откъсващия се Мисиджан и получи само жълт картон, въпреки претенциите на гостите за червен, които сякаш бяха основателни. При изпълнението на пряк свободния удар топката намери напречния стълб на Витаутас Черняускас.

В 72-рата минута Мисиджан сложи топката на главата на Лукоки и той вкара за 1:2, но голът правилно бе отменен заради засада, която се потвърждава от последвалите графики.

Марселиньо също можеше да бъде изгонен в 78-ата минута, но реферът Георги Кабаков му спести втори жълт картон заради фаул срещу Антон Недялков.

В 96-ата минута Натанаел изпусна Кирил Десподов, който вкара победния гол. Очевидно това нервира бразилецът, който във второто продължение удари без топка талантът от Кресна и логично бе изгонен с директен червен картон. Десподов също посегна към ударилия го футболист, но не бе пратен под душовете.

В 115-ата минута и Върджил Мисиджан май заслужаваше да поеме преждевременно към съблекалнята заради много груб фаул срещу Густаво Кулма, но все пак завърши срещата.

Минута преди края на 120-те пък Кристиян Малинов бе хванат за гушата от Марселиньо, кно червен картон пак нямаше.

Коя е половинката на зодия Водолей?

одолеите са интересни и нестандартни личности. Техните партньори трябва да са креативни, мистични, най-добре да се занимават с нетипични професии.

Това е нужно, за да се поддържа интереса на тази зодия.

Но най-най-важното е човекът, който споделя живота на Водолея, да бъде негов верен приятел и съмишленик в интересите и идеите!

В противен случай, тази връзка няма шанс.

източник: beu.bg

Изцепки

Брутално: футболист получи 13 куршума от полицаи по време на мач и загуби зрението си (ФОТО+ВИДЕО)

Брутален терор от полицията се случи на мач от ниските дивизии на Аржентина между Спортиво лас Парехас и Дефенсор де Армстронг. В крайна сметка драмата завърши с 13 куршума в тялото на футболист, единия от които в окото му. След ужаса играчът губи зрението си.

Суматохата настава заради масова атака от страна на Спортиво към съдията, като домакините претендират, че реферът подкрепя противника. Униформените се намесват в хаоса с безразборна стрелба с гумени куршуми, насочени най-вече към момчетата от Спортиво.

Футболистът на тима Джулиан Гауна бива надупчен 13 (!!) пъти, като единият куршум попада в окото му, за зла беда. Друг футболист е Игнасио Колобмо, който е уцелен „само“ 5 пъти.

При стрелбата куршуми попадат в още футболисти, фенове, като сред последните е и майка с малко дете.