Луди клипове

Куче-водач, моля! Съдията, който не призна гола на Меси срещу Валенсия, направи още по-голям гаф! (СНИМКА)

Главният съдия на дербито ВаленсияБарселона (1:1) Иглесиас Виянуева, който не призна очевиден гол на Лео Меси срещу „прилепите“, отново се прочу.

Само преди дни реферът не зачете гола на Бълхата, дошъл след грешка на вратаря на Валенсия Нето Мурара. Стражът изпусна топката на около 30-40 см. зад голлинията, но попадение не бе зачетено.

Сетне пък дузпа за Валенсия бе спестена, след като Умтити влезе остро и счупи костица на Гонсало Гедеш в наказателното поле на Барса.

А дни по-късно Виянуева блесна с чутовищен гаф и на друг каталунски отбор – Еспаньол.

В 33-тата минута на мача за „папагалчетата“ за Копа дел Рей срещу Тенерифе арбитърът посочи дузпа, която и слепец не би свирил.

Алваро Васкес отправи шут към вратата на Тенерифе, но топката се спря в ръката на Хорхе Саинс. Факт е обаче, че ръката на футболиста на втородивизионния тим бе на около метър извън наказателното поле и дузпата бе повече от абсурдна.

Еспаньол изравни за 1:1, а сетне стигна и до пълен обрат с 3:2, класирал го за 1/18-финалите след равен в първата 1/16-финална среща.

Това не е истина! Можете ли да повярвате, че топката не влезе в мрежата след този карамбол! (ВИДЕО)

На уникални десетина секунди стана свидетели зрителите на мача между Минесота и Колорадо. В 8-ата минута при 0:0 Колорадо създаде невероятен карамбол пред вратата на противника, като на 6 пъти можеше да отбележи, а на два пъти топката бе чистена от самата голлиния. Попадение обаче не влезе.

Явно обаче гостите са били погалени „отгоре“ в този мач, тъй като срещата завърши 2:0 в тяхна полза.

Вратар прикова погледите на света с феноменален гол в последната минута на продължението! (ВИДЕО)

Вратарят Кевин Франс спаси тима си КРС Гент от поражение срещу Олса Бракел, като вкара феноменален гол в 94-тата минута за 2:2.

Страхотна бомба в турнира за Лигата на нациите – няма да повярвате кой би Армения (РЕЗУЛТАТИ + ВИДЕО)

Съботният ден предложи нова порция интересни мачове от Лигата на нациите. За нас, българите, най-чакано бе домакинството на тима на Петър Хубчев срещу Кипър. „Трикольорите“ направиха обрат с 2:1 и продължават да са лидери в групата си с пълен актив от 9 точки.

В другия мач от нашата група Норвегия надви Словения с 1:0. Единственото попадение за скандинавците бе дело на Оле Селнес в края на първото полувреме.

View image on Twitter

По-рано старт на програмата дадоха Словакия и Чехия. Гостите надделяха с 2:1 като гости и взеха първи точки. Голямата изненада на вечерта обаче е победата на Гибралтар с 1:0 над Армения като гост.

В дербито от Лига „А“ един срещу друг излязоха Холандия и Германия. „Лалетата“ разгромиха Бундестима с 3:0 и записаха първи точки в надпреварата.