Мач от българската Първа лига с любопитна развръзка – от 2:0 до… 2:4! (ВИДЕО)

Единственият мач, който се изигра в понеделник от родната Първа професионална футболна лига, завърши със странна развръзка. Носителят на Купата на България Ботев (Пд) обърна Верея насред Стара Загора, след като губеше с 0:2.

домаканите поведоха с 2:0 след попадения на бившия таран на Левски Венцислав Христов, но Жоао Пауло, Диого Кампош, Тодор Неделев и Стивън Петков обърнаха мача в полза на „канарчетата“.

Ето какво е и класирането в Първа лига кръг преди края на редовния сезон:

Актуални мачове:

10 март 2018, събота, 15:00 ч / XXV кръг:
Локомотив 1926 (Пловдив) - Берое (Стара Загора)           0:2 (0:0)  /пряко по Диема спорт/  stats
  [0:1 Мартин Камбуров 67', 0:2 Педро Еуженио 76']
  [чк: Симеон Райков (Л) 61' /от пейката/], ~ 830 зрители
10 март 2018, събота, 17:30 ч / XXV кръг:
Лудогорец 1945 (Разград) - Черно море (Варна)             3:1 (3:1)  /пряко по Диема спорт/  stats
  [1:0 Вандерсон 8', 2:0 Марселиньо 14', 2:1 Дани Кики 32',
   3:1 Вирхил Мисиджан 41'], ~ 900 зрители
11 март 2018, неделя, 12:30 ч / XXV кръг:
в Бистрица:
Витоша (Бистрица, обл.

София ст.) - Септември (София) 0:0
/пряко по Нова спорт/ stats ~ 180 зрители 11 март 2018, неделя, 15:00 ч / XXV кръг: Пирин (Благоевград) - ЦСКА (София) 1:2 (1:0) /пряко по Диема спорт/ stats [1:0 Радослав Кирилов 30', 1:1 Александър Георгиев 88', 1:2 Фернандо Каранга 90'+3'], ~ 4 800 зрители 11 март 2018, неделя, 17:30 ч / XXV кръг: Левски (София) - Етър ВТ (Велико Търново) 1:1 (0:0) /пряко по Диема спорт/ stats [0:1 Велко Батрович 61', 1:1 Серджиу Буш 72'] [ид: Филипе Насименто (Л) 90'+4'], ~ 3 100 зрители 12 март 2018, понеделник, 17:30 ч / XXV кръг: Верея (Стара Загора) - Ботев (Пловдив) 2:4 (2:1) /пряко по Диема спорт/ stats [2:0 Венцислав Христов 8',18'; 2:1 Жоао Пауло 37', 2:2 Диого Кампош 47', 2:3 Тодор Неделев 71'-псу, 2:4 Стивън Петков 82'], ~ 320 зрители 13 март 2018, вторник, 17:30 ч / XXV кръг: Дунав 2010 (Русе) - Славия 1913 (София) - /пряко по Диема спорт/ Класиране: М П Р З ГР Т 1. Лудогорец 1945 (Разград) 25 20 3 2 57:13 63 Първи 6 2. ЦСКА (София) 25 18 6 1 58:14 60 Първи 6 3. Левски (София) 25 14 8 3 37:13 50 Първи 6 4. Берое (Стара Загора) 25 12 8 5 33:24 44 Първи 6 5. Ботев (Пловдив) 25 10 9 6 41:29 39 Първи 6 6. Верея (Стара Загора) 25 10 5 10 24:32 35 Първи 6 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 7. Септември (София) 25 8 4 13 23:42 28 [+] Втори 8 [1 0 1 3:2 3] 8. Локомотив 1926 (Пловдив) 25 7 7 11 21:37 28 Втори 8 [1 0 1 2:3 3] 9. Черно море (Варна) 25 7 6 12 24:31 27 Втори 8 10. Славия 1913 (София) 24 6 8 10 30:36 26 Втори 8 [0 1 0 0:0 1, -6 обща ГР, 30 отбелязани гола] 11. Пирин (Благоевград) 25 6 8 11 19:25 26 Втори 8 [0 1 0 0:0 1, -6 обща ГР, 19 отбелязани гола] 12. Дунав 2010 (Русе) 24 5 6 13 17:34 21 Втори 8 [1 1 0 2:0 4] 13. Етър ВТ (Велико Търново) 25 4 9 12 24:39 21 [+] Втори 8 [0 1 1 0:2 1] 14. Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 25 0 7 18 12:51 7 [+] Втори 8, гр.А Бележки - Септември (София) играe домакинските си мачове на Национален стадион "Васил Левски" в София. - Славия 1913 (София) играе домакинските си мачове на Национален стадион "Васил Левски" в София, а отделни мачове от светлата част на денонощието - на ст."Славия" в София. Голмайстори 22 - Фернандо Каранга - ЦСКА (София) 14 - Клаудиу Кешерю - Лудогорец 1945 (Разград) 13 - Педро Еуженио - Берое (Стара Загора) 9 - Фернандо Виана - Ботев (Пловдив) - Мартин Камбуров - Берое (Стара Загора) - Марселиньо - Лудогорец 1945 (Разград) - Вирхил Мисиджан - Лудогорец 1945 (Разград) 8 - Тиаго Родригеш - ЦСКА (София) - Станислав Костов - Левски (София) /вкл. 6 гола за Пирин (Благоевград)/ - Мартин Тошев - Септември (София) - Давид Яблонски - Левски (София) - Тодор Неделев - Ботев (Пловдив) 7 - Ивайло Димитров - Славия 1913 (София) - Димо Бакалов - Локомотив 1926 (Пловдив) - Алиун Бадара - Етър ВТ (Велико Търново) - Стивън Петков - Ботев (Пловдив) 6 - Борис Галчев - Септември (София) - Жуниор Мапуку - Левски (София) - Мирослав Будинов - Септември (София) /вкл. 6 гола за Дунав 2010 (Русе)/ - Кирил Десподов - ЦСКА (София) - Васил Шопов - Дунав 2010 (Русе) - Мариян Огнянов - Черно море (Варна) - Крис Гади - Септември (София) - Серджиу Буш - Левски (София) 5 - Георги Андонов - Верея (Стара Загора) - Иван Минчев - Славия 1913 (София) - Лъчезар Балтанов - Ботев (Пловдив) - Валери Домовчийски - Верея (Стара Загора) - Джоди Лукоки - Лудогорец 1945 (Разград)

източникbulgarian-football.com

Европа видя един от най-големите обрати в историята на футбола – от 0:4 до 8:5 с човек по-малко! (ВИДЕО)

Лига Европа видя един от най-големите обрати в историята на футбола. Руският Зенит (СП) направи наглед невъзможното и макар с човек по-малко за почти час, успя да обърне от 0:4 до 8:5 в общия резултат Динамо (Мн) в третия квалификационен кръг.

След 0:4 в първия мач, Зенит водеше само с 1:0 до средата на второто полувреме и не се виждаше надежда. Домаикините поведоха с 2:0, но пък останаха с човек по-малко. Въпреки това докараха нещата до продължения, а дори имаха и шанса за 5-и гол още в редовното време.

В допълнителните 30 минути беларуският тим намали и на Зенит вече трябваше успех с 6:1. Голове в 109-ата и 115-ата минути го направиха факт, а след като и тимът от Минск остана с 10 души, питерци вкараха още 2 гола за впечатляващото и оставащо в историята 8:1.

Емоционална снимка от съблекалнята на ЦСКА само минути след загубата от ФК Копенхаген (ФОТО)

Турска съдийска тройка подля вода на ЦСКА в опитите на „армеците“ да обърнат в общия резултат ФК Копенхаген в Лига Европа. Българският тим загуби отново с 1:2 и с общ резултат 2:4 прекрати участието си след третия квалификационен кръг.

В 23-тата минута Томсен преодоля безпрепятствено 30-40 метра през центъра на терена и извиде Даме Н’Дойе сам срещу вратаря Витаутас Черняускас, а таранът без проблем вкара. Факт е обаче, че опитният голмайстор на датчаните бе в ситуация на засада.

Сетне футболист на домакините нанесе удар в главата на Кристиян Малинов, но турският съдия Мелер не го изгони. Преди седмица в София при подобна ситуация ЦСКА остана с човек по-малко, след като Божидар Чорбаджйски бе отстранен с директен червен карто

Евандро успя да изравни (58) и върна надеждите на ЦСКА за пълен обрат, но само 6 минути по-късно втори гол на Н“Дайе ги угаси и практически срина тонуса на тима на Ел Маестро.

Минути след срещата пък „червените“ пуснаха тази снимка, на която отборът е прегърнат и показва задружност. Подобна имаше и след ключовата загуба с 2:3от Лудогорец в Разград миналия сезон. Интересното е, че ЦСКА гостува именно на „Лудогорец Арена“ след 3 дни.

сн. cska.bg

Жалко! Най-симпатичният отбор в Лига Европа отпадна заради гол в последната секунда (ВИДЕО)

Сякаш най-симпатичният и будещ интерес тим в Лига Европа – Прогрес Нидеркорн от Люксембург, отпадна заради гол в последната секунда. Момчетата от Херцогството, които при предното си участие взеха главата на Глазгоу Рейнджърс, сега отстриха последователно Габала и Будапеща Хонвед. Те бяха на път и да изхвърлят и руския Уфа в трети квалификационен кръг, но ги спря гол в 3-тата минута на добавеното време.

Първата среща в Русия бе приключила 2:1 за Уфа, а Прегрес имаше късметът да поведе на реванша след автогол на Аликин реванша (3). Така завърши първото полувреме, а след почивката Пауревич изравни (51). Де Алмейда даде наново преднина на люксембургци (72), но в добавеното време втори гол на Пауревич направи резултата 2:2 (общ 4:3) и така приключението на симпатягите секна.