Легендата Шави Ернандес разкри голямата тайна на Пеп Гуардиола за паметното Реал (М) – Барселона 2:6 (ВИДЕО)

В последното десетилетие Барселона неколкократно разгроми Реал (М), като една от победите бе звучното 6:2, което командата на Пеп Гуардиола стовари върху клетия „балет“ през сезон 2008/09 г.

10 години по-късно легендата на каталунците Шави Ернандес разкри тайната за този успех пред английския “Дейли Мейл”.

“Беше когато пусна Лионел Меси като фалшива деветка. Пеп знаеше, че централните защитници на Мадрид няма да пресират Меси, когато той е в центъра на терена.

Това означаваше, че аз, Лео и Андрес Иниеста бяхме трима на двама в средата на игрището. Гуардиола ни каза “И там е играта! Там е играта!

Имаше съмнения, когато Пеп започна в Барса. Помня, че стартирахме първия сезон при него със загуба и равен. Но дори и тогава казвах на приятелите и семейството ми: “Ако можете да видите начина, по който тренираме… ще спечелим трофеи.” Пеп беше малко притеснен Нещата обаче се наредиха перфектно, защото спечелихме всичко. Не бяха само победите, но и начинът, по който ги постигахме”, припомни си Шави.

Прекръснаха Григор Димитров – Новак Джокович заради дъжд, ето кога ще бъде доигран мачът!

Преди капризите на времето за сетен път да объркат плановете, Гришо и Джокера играеха при резултат 1:1 сета. Защитаващият титлата си от 2017-а българин спечели първата част по категоричен начин, след два пробива, резултат 6:2 и само за 29 минути. Хасковлията стартира силно и във втория сет, но след като за трети път проби бившия номер 1, играта му бе разколебана, а Ноле установи контрол.

Гришо загуби подаванията си на два пъти и в крайна сметка Джокович изравни. Точно, когато предстоеше решителният трети сет, дъждът заваля отново. 97 минути бяха нужни, за да бъде играта подновена, но за кратко. Само след три изиграни гейма, в последния от които носителят на 13 трофея от Големия шлем проби нашия представител, дъждовните капки отново покриха Централния корт, а надпреварата бе преустановена до петък.

Добрата новина е, че доиграването ще бъде в удобно за гледане време от българска гледна точка. Програмата стартира в 20 часа с мача на Симона Халеп и Ашли Барти, а след неговото изиграване на корта ще излязат двамата балканци. В петък трябва да се изиграят всички четвъртфинали, така че победителят от Димитров-Джокович ще има два мача в един ден. След тяхното доиграване е мачът Роджър Федерер-Леонардо Майер, а след него по-добрият от сблъсъка на Гришо и Ноле ще се появи отново на Централния корт за мач с Милош Раонич.

Българинът и сърбинът са се срещали общо осем пъти на корта. Хасковлията може да се похвали с един успех над Ноле на червени кортове. Той дойде през 2013 година в Мадрид./Гонг

Европа видя един от най-големите обрати в историята на футбола – от 0:4 до 8:5 с човек по-малко! (ВИДЕО)

Лига Европа видя един от най-големите обрати в историята на футбола. Руският Зенит (СП) направи наглед невъзможното и макар с човек по-малко за почти час, успя да обърне от 0:4 до 8:5 в общия резултат Динамо (Мн) в третия квалификационен кръг.

След 0:4 в първия мач, Зенит водеше само с 1:0 до средата на второто полувреме и не се виждаше надежда. Домаикините поведоха с 2:0, но пък останаха с човек по-малко. Въпреки това докараха нещата до продължения, а дори имаха и шанса за 5-и гол още в редовното време.

В допълнителните 30 минути беларуският тим намали и на Зенит вече трябваше успех с 6:1. Голове в 109-ата и 115-ата минути го направиха факт, а след като и тимът от Минск остана с 10 души, питерци вкараха още 2 гола за впечатляващото и оставащо в историята 8:1.

Емоционална снимка от съблекалнята на ЦСКА само минути след загубата от ФК Копенхаген (ФОТО)

Турска съдийска тройка подля вода на ЦСКА в опитите на „армеците“ да обърнат в общия резултат ФК Копенхаген в Лига Европа. Българският тим загуби отново с 1:2 и с общ резултат 2:4 прекрати участието си след третия квалификационен кръг.

В 23-тата минута Томсен преодоля безпрепятствено 30-40 метра през центъра на терена и извиде Даме Н’Дойе сам срещу вратаря Витаутас Черняускас, а таранът без проблем вкара. Факт е обаче, че опитният голмайстор на датчаните бе в ситуация на засада.

Сетне футболист на домакините нанесе удар в главата на Кристиян Малинов, но турският съдия Мелер не го изгони. Преди седмица в София при подобна ситуация ЦСКА остана с човек по-малко, след като Божидар Чорбаджйски бе отстранен с директен червен карто

Евандро успя да изравни (58) и върна надеждите на ЦСКА за пълен обрат, но само 6 минути по-късно втори гол на Н“Дайе ги угаси и практически срина тонуса на тима на Ел Маестро.

Минути след срещата пък „червените“ пуснаха тази снимка, на която отборът е прегърнат и показва задружност. Подобна имаше и след ключовата загуба с 2:3от Лудогорец в Разград миналия сезон. Интересното е, че ЦСКА гостува именно на „Лудогорец Арена“ след 3 дни.