Страхотен Левски в Стара Загора даде надежди на феновете, че Купата ще е „синя“

Страхотен Левски в Стара Загора даде надежди на феновете, че Купата на България ще е „синя“. 26-кратните шампиони удариха прекия конкурент за третото място в Първа лига Берое с 4:0 и така вече имат 2 точки преднина пред „заралии“ в борбата за бронзовите медали. Третото място дава правото на бараж за Лига Европа, където на „Герена“ със сигурност биха предпочели да се озоват директно чрез печелене на втория по сила турнир в България.

В началните минути „Берое“ натисна своя съперник и Желев центрира опасно на два пъти.

След второто центриране в 8-та минута се получи сериозно разбъркване, при което Бандаловски опита удар, но той бе блокиран и Митрев улови.

Гостите поведоха във 22-та минута на мача. След разбъркване топката бе избита извън пеналта, но попадна у Яблонски, който прати кълбото в мрежата с удар в горния ляв ъгъл на вратата – 0:1.

В 32-та минута Цонев открадна топката на фланга и намери Охене в пеналта. Ганаецът подаде на Педро, който стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от гредата.

Три минути след това Обертан проби през центъра и стреля от дъгата, но топката мина на метър от гредата.

В 39-та минута Горанов проби по левия фланг и центрира за Паулиньо в пеналта, който успя да играе с топката, но Аргилашки улови.

В 45-та минута „Левски“ отбеляза втори гол. След продължителна атака за гостите Обертан намери Жорди Гомес, който шутира от около 28 м, топката рикошира в горната греда и влезе в мрежата за 0:2.

На почивката Александър Томаш извърши две промени в своя състав. В игра се появиха Камбуров и Карачанаков, които замениха Бригидо и Адамович.

В 52-та минута Обертан намери Буш в пеналта, а румънецът успя да стреля, но не затрудни Аргилашки.

Три минути след това Камбуров потърси Педро с дълъг пас, португалецът успя да си поведе, но Яблонски го блокира, а Митрев го изпревари и улови.

В следващата минута Буш засече центрирана от корнер топка, но ударът му мина над вратата.

В 61-та минута Обертан намери Панайотов, който стреля от ъгъла на пеналта по диагонала, но Аргилашки улови.

Пет минути след това Иван Горанов стреля от пряк свободен удар, топката срещна стената и се върна в него. Вторият удар се удари в играч в синьо и топката излезе в аут.

В ответната атака Леони проби по фланга и се опита да намери Педро, но той бе изблъскан в пеналта и бранител изчисти в корнер.

Минута след това Райнов стреля страхотно от далечна дистанция, но Митрев се намеси отлично и изби в ъглов удар.

В 78-та минута „Берое“ имаше страхотен шанс. След центриране топката достигна до Карачанаков, който стреля от границата на пеналта, Митрев обаче успя да спаси, топката попадна в Охене, но вратарят отрази и добавката, изчиствайки в корнер.

Четири минути след това Обертан стреля от границата на пеналта, но топката мина много над вратата.

В 86-та минута Обертан овладя в наказателното поле, намери Прохазка, който стреля в близкия ъгъл и успя да отбележи за 0:3.

Три минути по-късно Паулиньо бе изведен в наказателното поле и успя да се разпише за крайното 0:4

Берое“ (Стара Загора) – „Левски“ (София) 0:4
голмайстори: 0:1 Давид Яблонски 21′, 0:2 Жорди Гомес 45′, 0:3 Роман Прохазка 86′, 0:4 Паулиньо 89′
Берое“ (Стара Загора): 23. Георги Аргилашки, 3. Милен Желев, 7. Мартин Райнов (к), 8. Карлос Охене, 10. Борислав Цонев, 11. Иван Бандаловски, 16. Марко Адамович (46′ – 71. Антон Карачанаков), 18. Рубен Бригидо (46′ – 9. Мартин Камбуров), 20. Матеус Леони (87′ – 21. Серджиу Негрут), 26. Камен Хаджиев, 77. Педро Еуженио; неизползвани резерви: 12. Душан Перниш, 5. Павел Виданов, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев; старши треньор: Александър Томаш
Левски“: 21. Божидар Митрев (к), 3. Аймен Белаид, 4. Иван Горанов, 7. Паулиньо, 9. Сергиу Буш (67′ – 8. Антонио Вутов), 13. Жорди Гомес (88′ – 30. Нелуц Рошу), 15. Роман Прохазка, 20. Нашименто (77′ – 11. Антони Белмонд), 28. Давид Яблонски, 32. Габриел Обертан, 71. Васил Панайотов; неизползвани резерви: 89. Николай Кръстев, 6. Ивайло Найденов,  25. Афонсо Фигейредо, 26. Йерсон Кабрал; старши треньор: Делио Роси
жълти картони: Иван Бандаловски (12′ – фаул), Матеус Леони (50′ – фаул) [„Берое“]; Сергиу Буш (67′ – гбавене на играта), Роман Прохазка (77′ – оспорване) [Левски]
главен съдия: Валентин Железов (Бургас)
асистент-съдии: Николай Чакъров (Пловдив), Румен Иванов (Смолян)
допълнителни асистент-съдии: Радолсав Гидженов  (Пловдив), Рюстем Карагарен (Асеновград)
четвърти съдия: Станимир Илков (Бургас)
дежурен делегат: Николай Лилов (София)
съдийски наблюдател: Илонка Джалева (София)
стадион: „Берое“, Стара Загора

Пуснете си го веднъж, два пъти, три пъти, колкото е нужно, за да се насладите – това е гол №1 на Мондиал 2018 досега! (ВИДЕО)

Един от най-опитните в националния тобор на Сърбия – Александър Коларов, сътвори истински шедьовър от пряк свободен удар по време на мача срещу Коста Рика. Бранителят вкара единствения гол, с който комшиите взеха безценни 3 точки на старта на Мондиал 2018.

Нищо чудно това изпълнение да си остане най-крвиното и за целия шампион.

Пуснете си го веднъж, два пъти, три пъти, колкото е нужно, за да се насладите на класата на Коларов.

ФИФА обясни защо имаше толкова малко зрители на Египет – Уругвай

ФИФА излезе с обяснение за ниската посещаемост на мача между Египет и Уругвай от груповата фаза на Мондиал 2018, игран в Екатеринбург. На двубоя присъстваха точно 27015 зрители при 32278 продадени билета, а капацитетът на стадиона е за 33061 човека.
„Можем да потвърдим, че причината за ниската посещаемост е неизползването на някои от закупените билети от нашите партньори. Нямаше проблем с онлайн продажбите на билети в сайта на ФИФА. Продадените билети за този мач са 32278“, заявиха от световната футболна централа. Уругвай победи Египет с 1:0 на 15 юни в двубой от група „А“ на световния шампионат.

ЦСКА дава на съд защитник

ЦСКА обмисля да заведе дело срещу полския бранител Войчех Гола. Клубът ще се оплаче на ФИФА от защитника, пише „Меридиан мач“.

Полякът беше казал „да“ за трансфер на „Армията“ и двете страни дори се бяха разбрали за 3-годишен договор.

В последния момент обаче Гола се отметна от уговорката, а причината за това е странна и несериозна. Той имал запазен билет за самолет до София, но в последния момент полетът бил отменен. Войчех Гола приел това за лошо предзнаменование и отказал да премине на „Армията“.