Изцепки

Легенда на ЦСКА се подигра с назначението на Ел Маестро: И аз обичам операта, но не мога да пея!

Бившият варненски футболист Иван Василев, който е легенда на ЦСКА, отправи яростна критика към новия треньор на клуба на Гриша Ганчев Нестор Ел Маестро. Както е известно, Василев е шампион с ЦСКА и титулярен десен бек в онзи славен тим на „червените”, който през 1967 година стигна ½-финал за КЕШ и изигра три паметни мача с Интер (Милано).
„Назначението на Нестор Ел Маестро, както е новото му име, е огромна треньорска грешка в ЦСКА и не е трудно да се предположи, че с него ни очаква една загубена година. Защо смятам така? Първо, този човек никога не е играл професионален футбол.

Той казва, че обича футбола и се интересува от него. Аз също обичам операта, но не мога да пея. Второ, на 35 години е и без треньорски опит. Трето, има само 35 мача като старши треньор, тъй като най-често досега е бил помощник.
Казвам всичко това с болка, защото обичам ЦСКА и имам поглед върху всички треньори на клуба след 1948 година – от Крум Милев до Христо Янев. Убеден съм, че и феновете на ЦСКА мислят като мен, но от любов към клуба засега се въздържат от мнения. Аз ще продължа дълбоко да уважавам г-н Гриша Ганчев, който направи чудеса в Ловеч и изправи ЦСКА на крака. Но в случая г-н Ганчев е бил подведен. Надявам се, че мои бивши съотборници и други ветерани, които всеки ден си пият кафето на „Армията”, също ще вземат отношение по въпроса“, заяви Василев.

Изцепки

Какво се е случило на полувремето в нашата съблекалня, при 0:1? Отговорът от Петър Хубчев! (ВИДЕО)

България обърна Кипър, след като губеше с 0:1 и така продължава да няма изпусната точка за Купата на нациите, в група „С“ от трета дивизия. Колкото и невероятно да е за мнозина. Наставникът Петър Хубчев логично бе запитан дали се е скарал на момчетата на полувремето, минути преди чието настъпване гостите откриха.

„Дали съм се скарал на момчетата на почивката? Няма да коментирам тия работи. Понякога треньорите казват тия неща малко по-високо. Много жалко, ако се е видяло, че сме излезли изплашени в този мач. Всеки трябваше да поеме своята отговорност, което ги направи може би малко по-сковани. Няма да изпадам в детайли.

Ако направим слаб мач, най-лесно ще бъде извинението с умора. Ние обаче бягаме от тези клишета, ще се постараем да се представим добре. Всяка победа е крачка, разбира се“, каза старши треньорът на „лъвовете“ веднага след срещата.

„Треньорът на Кипър явно добре беше разузнал нашия отбор, той е добър треньор, познавам го от времето, когато бях начело на Берое. Можем много да подобряваме. Второто полувреме ни дава повод да се радваме. Дано така да продължим. Няма смисъл да ме питате за почивката. Дано някой футболист не ви го каже. Абсолютна истина е, че изпитваме големи трудности срещу такива добре групирани отбори. Но започват да се случват нещата.

Можем да загубим от всеки. Нямаме повод да подценяваме дори отбор като Кипър. Вие знаете ли техните футболисти къде играят и колко пари струват? Доволен съм от начина, по който спечелихме този мач. За страни като нашата това е страшно полезен турнир. Няма приятелски мач, който да замени тази среща, а и предишния. Сигурен съм, че и следващите три ще преминат така. Разбирам мнението на треньорите на по-силните футболни нации, но за мен Лигата на нациите е полезен турнир. Знам, че 2-3 мача могат да те вдигнат в облаците, но бързо можеш да паднеш. Такива мачове ще върнат хората на стадиона. Усеща се. Трима-четирима човека сме на пейката и коментираме непрекъснато нещата. Едва ли смените са причината. Те се включиха с желание, но бяха частици от отбора. Целият отбор се вдигна на щурм.Не обичам да говоря за очаквания, това е истина, но съм наясно, че всяка победа води до по-големи очаквания. Трябва да играем при по-голямо напрежение. Това е част от професията на футболиста. Ако си в някоя фирма, в някой офис, там няма толкова хора и сигурно напрежението е по-малко. Футболистите много често говорят с клишета пред журналистите, но като че ли свикват с напрежението.Уникални голове, но в никакъв случай не мога да кажа, че отборът е сработен и сме изградили едно ниво. В никакъв случай. Няма как да споменавам отделни имена. Тук няма как да стане това нещо. Ако влезете в съблекалнята по някакъв начин, може и да чуете. Щастлив съм от начина, по който взехме победа.

Сега много от въпросите ви бяха много удобни, но не подвеждайте футболистите, не ги величайте. Много са нещата, които не ми харесват. Самочувствието например. Елате на тренировките да видите за какво става въпрос, но трябва да имаш самочувствие, за да го покажеш по време на мач“, коментира Петър Хубчев.

Водещи новини

Петър Василев – Петела с култов лаф на България – Кипър: „Най-лошото се случи… Е, разбира се…“

Един от доайените на българската спортна журналистика Петър Василев – Петела блесна с бисер по време на поверения му мач от Купата на нациите между България и Кипър (2:1).

„Най-лошото се случи… Е, разбира се, нищо страшно не е станало“, каза известният коментатор в ефира на БНТ, след като гостите поведоха в края на първото полувреме.

Добре все пак, че накрая нямаше „Каква поредна футболна драма!“

Помните ли го: французин е най-скъпо излезлият футболист на ЦСКА – за 82 минути получи 205 362 лв.!

Датата 27 октомври 2012 година завинаги ще остане в историята на ЦСКА. Причината е, че тогава 82 минути срещу Ботев (Пд) записва най-скъпия играч на червените, а и навярно в историята на българския футбол – Жереми Родригес.

Френският десен защитник, който идва на „Българска армия“ от Локо (Пд), играе единствено при ремито 1:1 на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив. И заради това свое участие той ще вземе точно 205 362,15 лв. Това става ясно от списъка, който бе публикуван, след като фирмата „Ред Енимълс“ плати 8-те милиона лева за емблемата, пише topsport.bg.

„Меридиан Мач“ направи разбор на всеки един от точно 50-те футболисти, които присъстват в списъка от 143 кредитори на фалиралия клуб. И се оказва, че наистина има смущаващи неща, като това на Жереми Родригес безспорно е номер 1.

В списъка има 6 футболисти, които нямат нито един официален мач, но получават пари. Такива са Александър Аспарухов (998,42 лв.), Димитър Маймунков (21 306,72 лв.), Пол Александров (6795,46 лв.), Радой Божилов (5438,07 лв.), Сивард Спрокел (19 853 лв.) и Юлиян Чапаев (544,81 лв.).

За точно един двубой пък Благой Макенджиев чака 6668,99 лв. Уругваецът Игнасио Варела има да получава 132 827,99 лв. за 15 мача – или по точно 8855,19 лв. на среща. Доста повече има да взима вратарят Максимс Уваренко – общо 29 393,03 лв. за 2 двубоя или по 14 696,51 лв. на мач. Михаил Венков чака 153 871,75 лв. за 22 мача – (6994,17 лв. на мач), а Нилсон Антонио – 48 893,79 лв. за 7 срещи (6984,82 лв. на мач).

Най-евтин на ЦСКА от всички футболисти в списъка излиза националът Ивайло Чочев – 1884,15 лв. за 50 мача, което прави точно 37,6 лв. на среща. Всички 50 футболисти в списъка са играли 1128 мача, а си чакат точно 1 980 740,26 лв. Това прави средно по 1777,97 лв. на двубой.

Точно заради това не бива да е изненада, че случващото се на „Армията“ от 2011 до 2015 г. доведе до логичния завършек на най-титулувания роден клуб – фалитът.