Footmercato.net със странни думи за капитана на ЦСКА Божидар Чорбаджийски

Капитанът на ЦСКА Божидар Чорбаджийски попадна в изключително елитна селекция на сайта footmercato.net. Френското издание постави българския национал в идеалната 11-орка на талантите от Източна Европа, които могат да разтърсят трансферния пазар.

„Представи се солидно в мачовете на националния си отбор от квалификациите за Мондиал 2018, където България беше в група с Франция. Чорбаджийски е сред обещаващите играчи на родината си.

Незаменим за клубния си отбор през последните две години, 195-сантиметровият защитник е истинска скала в единоборствата. Вече има пет мача за България и е едно обещание за бъдещето на националния си тим. Качествата му не са тайна за скаутите в Европа и вече се говори за интерес от Аякс и Трабзонспор“, пише френското издание.

Интересно е, че Чорбаджийски вкара не един и два гола през миналия сезон, но допусна елементарни грешки в някои от най-важните мачове на клуба си, с което си навлече гнева на феновете и доста от тях искат той да напусне. Което прави написаното по-горе доста странно.

Три опции пред Ивелин Попов къде да продължи кариерата си

Иначе Попето е получил доста оферти от клубове от Русия, Турция, Китай, Холандия, Обединените Арабски Емирства и дори България.

Думите на Григор Димитров за следващия му съперник Тиафо и баласнът от досегашните им срещи!

Григор Димитров ще срещне Франсис Тиафо (САЩ) на 1/8-финалите на „Аустрелиън Оупън“.

„Франсис Тиафо е страхотен човек. Винаги сме се забавлявали много с него в съблекалнята. Всички го обичат. Със сигурност той играе много добре, особено от началото на годината, има добри резултати. Франсис вече направи няколко много добри мача тук, в Мелбърн. Той ще бъде опасен съперник. Ще бъде развълнуван. Това е нова почва за него. Така че не очаквам лесен мач”, заяви Григор Димитров на пресконференцията след последната си победа.

Григор и Тиафо са играли два пъти досега  – миналата година на „Мастърс“-а в Канада българинът надделя трудно на откритите твърди кортове със 7:6 (1), 3:6, 7:6 (4), a на демонстративния турнир „Лейвър Къп“ в Чикаго в зала Димитров постигна победа за тима на Европа с 6:1, 6:4.

Лудогорец напомни за себе си, Попа блесна

Лудогорец постигна първа победа за 2019 година. Шампионът на България надигра с 4:2 унгарския Хонвед във втората си контрола в Турция. Унгарците поведоха чрез Патрик Тишлер (8), но още до почивката тимът от Разград направи пълен обрат след голове на Козмин Моци (11 от дузпа), Натанаел (16) и Адриан Попа (33). Румънецът вкара първия си гол с екипа на Лудогорец, след като се присъедини към тима през тази зима.

След почивката Хонвед намали след прецизно центриране на бившия защитник на ЦСКА Тончи Кукоч и гол с глава на 17-годишния нападател Доминик Чипф (56). 10 минути преди края Лукаш

Саша центрира отдясно и качи топката на главата на Якуб Швиерчок, който от непосредствена близост не сгреши и оформи крайното 4:2.

През втората част неофициално дебютира и вратарят Пламен Илиев, който смени аржентинеца Хорхе Броун.

В първата си контрола шампионът на България загуби от румънския Ботошани с 1:3, а му предстои проверка с шампиона на Румъния ЧФР Клуж.