Лихтенщайнският Вадуц вкара прекрасен гол на Левски (ВИДЕО)

Левски губи с 0:1 от Вадуц в първи мач от първия предварителен кръг на Лига Европа.

Резултатът откри Мохамед Кулибали още преди да е изтекъл и четвърт час игра.

Французинът от сенегалски произход вкара прекрасен гол с изстрел извън наказателното поле и така оползотвори първата добра възможност за домакините.

Преди това пък Серджиу Буш за съжаление изпусна добро положение за Левски.

Прекръснаха Григор Димитров – Новак Джокович заради дъжд, ето кога ще бъде доигран мачът!

Преди капризите на времето за сетен път да объркат плановете, Гришо и Джокера играеха при резултат 1:1 сета. Защитаващият титлата си от 2017-а българин спечели първата част по категоричен начин, след два пробива, резултат 6:2 и само за 29 минути. Хасковлията стартира силно и във втория сет, но след като за трети път проби бившия номер 1, играта му бе разколебана, а Ноле установи контрол.

Гришо загуби подаванията си на два пъти и в крайна сметка Джокович изравни. Точно, когато предстоеше решителният трети сет, дъждът заваля отново. 97 минути бяха нужни, за да бъде играта подновена, но за кратко. Само след три изиграни гейма, в последния от които носителят на 13 трофея от Големия шлем проби нашия представител, дъждовните капки отново покриха Централния корт, а надпреварата бе преустановена до петък.

Добрата новина е, че доиграването ще бъде в удобно за гледане време от българска гледна точка. Програмата стартира в 20 часа с мача на Симона Халеп и Ашли Барти, а след неговото изиграване на корта ще излязат двамата балканци. В петък трябва да се изиграят всички четвъртфинали, така че победителят от Димитров-Джокович ще има два мача в един ден. След тяхното доиграване е мачът Роджър Федерер-Леонардо Майер, а след него по-добрият от сблъсъка на Гришо и Ноле ще се появи отново на Централния корт за мач с Милош Раонич.

Българинът и сърбинът са се срещали общо осем пъти на корта. Хасковлията може да се похвали с един успех над Ноле на червени кортове. Той дойде през 2013 година в Мадрид./Гонг

Европа видя един от най-големите обрати в историята на футбола – от 0:4 до 8:5 с човек по-малко! (ВИДЕО)

Лига Европа видя един от най-големите обрати в историята на футбола. Руският Зенит (СП) направи наглед невъзможното и макар с човек по-малко за почти час, успя да обърне от 0:4 до 8:5 в общия резултат Динамо (Мн) в третия квалификационен кръг.

След 0:4 в първия мач, Зенит водеше само с 1:0 до средата на второто полувреме и не се виждаше надежда. Домаикините поведоха с 2:0, но пък останаха с човек по-малко. Въпреки това докараха нещата до продължения, а дори имаха и шанса за 5-и гол още в редовното време.

В допълнителните 30 минути беларуският тим намали и на Зенит вече трябваше успех с 6:1. Голове в 109-ата и 115-ата минути го направиха факт, а след като и тимът от Минск остана с 10 души, питерци вкараха още 2 гола за впечатляващото и оставащо в историята 8:1.

Емоционална снимка от съблекалнята на ЦСКА само минути след загубата от ФК Копенхаген (ФОТО)

Турска съдийска тройка подля вода на ЦСКА в опитите на „армеците“ да обърнат в общия резултат ФК Копенхаген в Лига Европа. Българският тим загуби отново с 1:2 и с общ резултат 2:4 прекрати участието си след третия квалификационен кръг.

В 23-тата минута Томсен преодоля безпрепятствено 30-40 метра през центъра на терена и извиде Даме Н’Дойе сам срещу вратаря Витаутас Черняускас, а таранът без проблем вкара. Факт е обаче, че опитният голмайстор на датчаните бе в ситуация на засада.

Сетне футболист на домакините нанесе удар в главата на Кристиян Малинов, но турският съдия Мелер не го изгони. Преди седмица в София при подобна ситуация ЦСКА остана с човек по-малко, след като Божидар Чорбаджйски бе отстранен с директен червен карто

Евандро успя да изравни (58) и върна надеждите на ЦСКА за пълен обрат, но само 6 минути по-късно втори гол на Н“Дайе ги угаси и практически срина тонуса на тима на Ел Маестро.

Минути след срещата пък „червените“ пуснаха тази снимка, на която отборът е прегърнат и показва задружност. Подобна имаше и след ключовата загуба с 2:3от Лудогорец в Разград миналия сезон. Интересното е, че ЦСКА гостува именно на „Лудогорец Арена“ след 3 дни.