Изцепки

Пауло Аутуори със странно оплакване – не бил доволен, но не само от футболистите, а…

Наставникът на Лудогорец Пауло Аутуори не бе доволен след отстраняването на Зрински в третия квалификационен кръг на Лига Европа. Наставникът обаче не бе бесен само от изпуснатата победа в реванша, а и от перманентната липса на подкрепа от страна на разградските фенове. На Аутуори не му харесвало, че на „Лудогорец Арена“ не оценявали победите с по-скромен резултат.

„Поздравявам играчите за продължаването, но не съм доволен и те го знаят.

За да се спечели мач с повече голове, трябва да вкарваме голове. Трябва да научим урока, че феновете на Зрински ги подкрепят до последно. Нашите фенове също ни подкрепят. Урокът, който трябва да научим, е, че много арогантно не оценихме победата. Днес не я оценихме. Това е урок, който не само футболистите, но и хората извън терена трябва да го научат. Класирахме се, но това не е достатъчно. Лудогорец като клуб трябва да се научи да оценява малките победи.

Всички трябва да разберат, че малките победи са най-важни. Поздравления за играчите! Вярвам в тях, но не съм доволен как се представиха на терена. Не можем да позволяваме една победа да ни се изплъзва по този начин. Играхме, създадохме много ситуации, можехме да спечелим с 2-3 гола разлика, а накрая подарихме едно положение на тях.

„След мача с Локомотив ги поздравих, но днес нещата не бяха добре. Има много какво да учим.

Арогантни сме, но не футболистите. Искаше ми се феновете да ни подкрепят повече, дори когато побеждаваме с 1:0. За нещастие това не го усетих, когато победихме у дома“.

Изцепки

Ще се класираме ли за Евро 2020? Отговорът бе изписан на телевизионния екран! (СНИМКА)

Ще се класира ли България за Евро 2020?

Отговорът през цялото време бе изписан на екрана – „Мне“.

Както знаете, на английски Черна гора е Montenegro, а съкращението е MNE. Така след гола на гостите в началото на втората част се получи забавното обяснение на Евро 2020

„BUL 0 – 1 MNE“.

Водещи новини

Страхил Попов с култово мнение: Вкараха ни от изритана топка

Националният бранител Страхил Попов смята, че България е изпуснала заслужена победа срещу Черна гора на старта на квалификациите за Евро 2020, като съперник е вкарал гол от изритана топка.

“Имахме три стопроцентови положения, доста силно играхме през първото полувреме. Групата е много изравнена и всеки може да победи всеки. Не ни свършиха силите през втората част. Техният гол не беше атака, а някаква изритана топка. Стъписахме се от гола им, а след това се окопитихме. Имахме положения. Минчев можеше да вкара и да вземем трите точки. Имаше мачове, в които с малко удари вкарвахме голове, така че не мисля, че пропуските са хронична слабост“, заяви Страхил Попов.

Петър Хубчев: Успешно начало за България

Селекционерът на националния ни отбор Петър Хубчев смята, че България е стартирала успешно квалификациите за Евро 2020, въпреки че стигна само до 1:1 с Черна гора след гол от несъществуваща дузпа.

“Труден двубой, но не сме очаквали лесен мач. Има съжаление, че не  победихме. Имахме положения, от които можехме да се възползваме по-добре, но не успяхме да вкараме. Не е само шанс. Много работи са.

Първото полувреме беше по-добро. Второто няколко фактора изиграха роля. Голът на контраатака, при която можехме да се справим по-добре. След това 15-20 минути отборът не беше на терена. След това успяхме да се мотивираме и да изравним. За мен началото е успешно. Всяка точка и всеки гол може да реши класирането”, каза Хубчев.