Кирил Десподов обясни за контузията от мача с Норвегия (СНИМКА)

източник: Мони ГЕОРГИЕВ, снимка Авторът

Кирил Десподов ще може да вземе участие в домакинството на ЦСКА срещу Черно море утре от 20 ч. в едно от дербитата на VIII кръг в Първа лига.

Националът бе заменен принудително в 73-ата минута от Иван Горанов при победата с 1:0 над Норвегия в Лигата на нациите.

„Коляното е добре, вече всичко е наред.

Получих удар с железни бутони. Благодарен съм на селекционера Петър Хубчев, че ме постави сред стартовите 11. За да върнем публиката на трибуните, трябва да има резултати. Вярвам, че можем да се класираме на Евро 2020“, заяви нападателят, определен за Най-добър млад футболист през миналия сезон.

Талантът от Кресна започна по впечатляващ начин и настоящата кампания и бе избран за Играч №1 на август.

Тогава той се отличи с 3 гола и 2 асистенции в Първа лига, подаде и за 2 попадения на „червените“ в Лига Европа. Дясното крило събра 10 от 19 гласа в анкетата на Пресклуб „България“, като изпревари съотборника си Мауридес, получил 5 гласа и Петър Атанасов (Ботев Вр) 4 гласа.

„Нямам за цел да стана голмайстор на Първа лига, все пак съм крило. В ЦСКА сме като едно семейство, не си завиждаме. Лицемерното доброжелателство го има и извън футбола, човек трябва да е скромен и внимателен“, допълни 21-годишният Десподов.

България втора в света, „лъвовете“ отвяха Германия и Колумбия в Кейп Таун!

Българският има страхотен футболен повод за гордост! Националите ни по минифутбол станаха тори в света на първенството в Кейп Таун, ЮАР.
 В груповата фаза „лъвовете“ срещнаха съответно Оман (2:3), Ирландия (4:1) и Нигерия (2:0).

На 1/8-финала победихме Германия след изпълнения на дузпи – 0:0 в редовното време.

На 1/4-финала България изигра най-лудия си мач след като обърна Колумбия, след три гола в последните четири минути за крайното 3:2.
Отново след изпълнения на дузпи „трикольорите“ отстраниха Израел на полуфинала 1:1 в редовното време. Във финалният двубой Аржентина победи националите ни с 2:1

Със златни букви в историята на българския футбол ще останат имената на осем патриоти прославили България на 13 000 км: Тодор Малинов, Васил Гуджев, Спас Милушев, Христо Чалъков, Йордан Милиев, Николай Петров, Николай Павлов, както и Пламен Божидаров, който е главен мениджър на тима.

Ръководството на отбор от Първа лига официално покани Димитър Бербатов

Ръководството на Ботев (Враца) и Община Враца oтправиха официална покана към Димитър Бербатов. Под Околчица се надяват звездата да намери време и да представи и пред врачани автобиографичната си книга „По моя начин“, която вече е на пазара.

„Официално каним Димитър Бербатов в удобно за него време да представи биографията си и пред нашите деца, фенове и съграждани!“, гласи съобщението на ръководството на футболния клуб Ботев (Враца) и Община Враца.

Припомняме, че на 10 ноември Бербатов представи официално книгата си в София. Тогава в един от столичните молове се изви дълга опашка от стотици желаещи да получат автограф и да си направят снимка за спомен със звездата.

„Благодаря за всички покани, които получавам за срещи по повод книгата! Ако беше възможно, щях да отида навсякъде, но ще мога да се срещна с читатели в обявените тук 6 града: Благоевград (24 ноември), Велико Търново (29 ноември), Русе (30 ноември), Варна (1 декември), Бургас (2 декември) и Пловдив (3 декември)./Блиц

Обрат от 0:2 до 5:2 шокира Футболна Европа и разори букмейкърите!

Обрат от 0:2 до 5:2 шокира Футболна Европа и разори букмейкърите! Швейцария попади като домакин бровзовия медалист от Мондиал 2018 Белгия, въпреки че само след 17 минути игра изоставаше с 0:2 в Люцерн. Попаденията за гостите вкара братът на Еден Азар – Торган (2, 17), след което обаче кръстоносците удариха цели 5 пъти – чрез Рикардо Родригес (26-д), Арис Сеферович (31, 44), Нико Елведи (62) и отново Сеферович (84). Така страната на шоколадите и банките се класира за финалния топ 4 на Лигата на нациите за сметка на белгийците, които останаха втори. Исландия пък изпадна от елитната група.

Букмейкърите пък надали са очаквали подобна развръзка и със сигурност са претърпели доста загуби от хората, експериментирали със знак „1“ за първо полувреме или дори краен резултат при 0:2 в 17-ата минута, тъй като коеф. бяха съответно около 120 и 20.