Честит първи сняг! Ето къде вече могат да се похвалят със скромна бяла покривка (ВИДЕО)

Първият сняг в България за сезона вече е факт! Снежко падна в подножиието на старопланинския вр. Ботев. Това става ясно от лайв камерата на заслон „Ботев“, който се намира малко над 2000 м. надморска височина.

Уеб камера от заслон Ботев близо до връх Ботев в Стара планина. Заслонът е на един етаж и представлява каменна, електрифицирана и водоснабденa сграда. Има три стаи, предверие и санитарен възел. Общия капацитет на заслона е 35 места. Отоплява се на печки на твърдо гориво. Заслонът е изцяло реновиран и обзаведен и може да се използва целогодишно. Има обслужващ персонал и се предлагат храна и напитки.

Можете да гледате видео на живо ТУК

Три опции пред Ивелин Попов къде да продължи кариерата си

Иначе Попето е получил доста оферти от клубове от Русия, Турция, Китай, Холандия, Обединените Арабски Емирства и дори България.

Думите на Григор Димитров за следващия му съперник Тиафо и баласнът от досегашните им срещи!

Григор Димитров ще срещне Франсис Тиафо (САЩ) на 1/8-финалите на „Аустрелиън Оупън“.

„Франсис Тиафо е страхотен човек. Винаги сме се забавлявали много с него в съблекалнята. Всички го обичат. Със сигурност той играе много добре, особено от началото на годината, има добри резултати. Франсис вече направи няколко много добри мача тук, в Мелбърн. Той ще бъде опасен съперник. Ще бъде развълнуван. Това е нова почва за него. Така че не очаквам лесен мач”, заяви Григор Димитров на пресконференцията след последната си победа.

Григор и Тиафо са играли два пъти досега  – миналата година на „Мастърс“-а в Канада българинът надделя трудно на откритите твърди кортове със 7:6 (1), 3:6, 7:6 (4), a на демонстративния турнир „Лейвър Къп“ в Чикаго в зала Димитров постигна победа за тима на Европа с 6:1, 6:4.

Лудогорец напомни за себе си, Попа блесна

Лудогорец постигна първа победа за 2019 година. Шампионът на България надигра с 4:2 унгарския Хонвед във втората си контрола в Турция. Унгарците поведоха чрез Патрик Тишлер (8), но още до почивката тимът от Разград направи пълен обрат след голове на Козмин Моци (11 от дузпа), Натанаел (16) и Адриан Попа (33). Румънецът вкара първия си гол с екипа на Лудогорец, след като се присъедини към тима през тази зима.

След почивката Хонвед намали след прецизно центриране на бившия защитник на ЦСКА Тончи Кукоч и гол с глава на 17-годишния нападател Доминик Чипф (56). 10 минути преди края Лукаш

Саша центрира отдясно и качи топката на главата на Якуб Швиерчок, който от непосредствена близост не сгреши и оформи крайното 4:2.

През втората част неофициално дебютира и вратарят Пламен Илиев, който смени аржентинеца Хорхе Броун.

В първата си контрола шампионът на България загуби от румънския Ботошани с 1:3, а му предстои проверка с шампиона на Румъния ЧФР Клуж.