Луди клипове

Рядко срещано във футбола: гол на вратар носи победа на Лудогорец! (ВИДЕО)

Лудогорец U19 победи Янтра в Габрово с 1:0, като попадението реализира вратарят Дамян Дамянов от дузпа. Мачът от IX кръг на първенството в Елитната група до 19 години премина под диктовката на „орлите“.

Още в първите минути опасен удар на Петър Караангелов прелетя над горната греда. Последваха три пропуска на Хюсеин Хюсеинов от положения, които обикновено се определят като 100 процентови.

Малко преди края на първата част Стефан Методиев излезе сам срещу вратаря на Янтра, но стреля в тялото му.

Второто полувреме започна с шут на Методиев, който стражът на домакините изби, Петър Караангелов стигна първи до топката, но от 2-3 метра не успя да отбележи. В 63-ата минута Георги Стоянов проби в наказателното поле и центрира, защитник на Янтра игра с ръка, а главният съдия посочи бялата точка. Минута по-късно нагърбилият се с изпълнението на дузпата Дамян Дамянов хладнокръвно вкара за 1:0. До края на срещата от добри ситуации пропуснаха да поразят целта Петър Караангелов и Станислав Вълчев, като и вратарят на домакините показа класа.

„Доволен съм, че победихме. Бяхме по-добрият отбор на терена през целия мач, но за жалост направихме много пропуски. Трябва да бъдем по-концентрирани в завършващата фаза“, коментира след последния съдийски сигнал Радослав Комитов.

Съставът на Лудогорец: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Мартин Русков, Василен Марков, Николай Томов, Петър Караангелов, Кристиян Кънчев, Стефан Методиев, Георги Стоянов, Хюсеин Хюсеинов, Кирил Янакиев (Станислав Вълчев, Георги Бабалиев, Велислав Минков, Преслав Петков)

Изцепки

Фен бръмчи с моторна резачка до тъчлинията (ВИДЕО)

Мач от ниските дивизии на Сърбия е хит в интернет от доста време, след като фен с моторна резачка бръмчи на метри от страничната линия и в непосредствена близост до резервната скамейка на еди нот отборите. Ей, ще хвърчат глави, ама наистина.

Изцепки

Фенове на ЦСКА припомниха култова пресконференция на Любо Пенев след съдийската „тесла“ във Варна (ВИДЕО)

Фенове на ЦСКА припомниха култово интервю на Любо Пенев след съдийската „тесла“ срещу ЦСКА във Варна. „Червените“ паднаха с 0:2 и в интерес на истината, абсолютно заслужено, но вторият гол на Черно море бе нередовен.

Привъженици на столичния тим пък се върнаха към мач на Любо от 2009 г., когато след Локомотив (Сф) – ЦСКА 2:2 (ПП 1:2), наставникът на „червените“ Пенев нарече главния съдия Стефан Спасов – Пастата престъпник и го посъветва да си търси нова работа. Причина за припомнянето е непукизмът на Пенев-младши, който надали ще търпи ЦСКА да бъде ощетяван системно от арбитрите.

Водещи новини

Левски и Локомотив (Пловдив) не излъчиха победител в мач от 21-вия кръг на Първа лига, като завършиха при резултат 1:1. Гостите от Пловдив поведоха през първата част чрез Анте Аралица (44), а „сините” изравниха благодарение на Давиде Мариани (71) през второто полувреме.

При попадението на швейцареца обаче, останаха много сериозни съмнения за засада на Давид Яблонски. Именно чехът асистира на голмайстора Мариани, но преди това се вижда, че след рикошета в тялото на Станислав Костов, Яблонски е зад отбраната на Локомотив Пловдив.