60 участници от 11 страни разпределиха медалите на едно най-големите състезания по футбол на маса за България!

През изминалия уикенд се състоя едно от най-големите и вълнуващи събития от спортния календар по футбол на маса у нас. От 5 до 7 октомври в Спортен бар „Академията /бул. „Тодор Александров” 64, Кино Арена запад, ниво -2/ се проведе единадесетото издание на международния турнир Sofia Grand Masters 2018. В състезанието взеха участие над 60 състезатели, представители на единадесет страни – България, Сърбия, Румъния, Словакия, Русия, Италия, Белгия, Австрия, Германия, САЩ, Великобритания.

Tурнирът се проведе на три вида маси – Roberto Sport-Top Speed, Beast и Garlando и осигури на участниците в него точки, които ще бъдат валидни за ранкинга на БДФ и МФФМ.

Официален домакин и организатор на ивента за трета поредна година бе СК „Джагоарс” със съдействието на Българската джаги федерация /БДФ/.

Още в петъчния ден стартираха загрявящите дисциплини Classic Doubles в категориите – мъже, жени и младежи, както и Open Mixed Doubles. Ето и победителите в тях:

Open Classic Doubles

1.Marek Vovcik/Stanislav Georgiev 2. Milan Markov/Mirza Smajic 3. Raphael Hampel/Wolfgang Hampel

Women Classic Doubles

1. Rumyana Shushulova/Ecaterina Sarbulescu 2. Demetra Blazheva/Aleksandra Novkova 3. Maryam Aly/Viktoria Grigorova

Classic Junior Doubles

1. Amon Lorenz/Marvin Borth 2. Eileen Hehner/Timo Fornoff 3.Tobias Fornoff/ Nathanael Pfitzner

Open Mixed Doubles

1. Sasha Guscheh/Aleksandra Novkova 2. Maryam Aly/ Raphael Hampel 3. Stanislav Georgiev/Demetra Blazheva

Интересни и напрегнати мачове имаше във всички категории и дисциплини на състезанието и през трите дена.

В най-важните дисциплини – оупън и жени единици – челните позиции бяха спечелени от чуждестранните състезатели, взели участие в турнира. При мъжете първи се класира Sasha Gusheh /AUT/, следван от Philipp Lucas / DEU/ и Guliano Bentivoglio /BEL/.

При жените златото извоюва Ecaterina Sarbulescu от Румъния. Среброто и бронза бяха спечелени от българските състезателки Деметра Блажева и Виктория Григорова от клуб Сторм Райдърс.

В категориите по единици при сеньорите и младежите джагоарите Владимир Атанасов и съответно Марио Томов, грабнаха сребърните отличия. Останалите победни позиции бяха спечелени от немските състезатели. Ето и класирането:

Senior Singles

1. Robert Mauer 2. Vladimir Atanasov 3. George Petrohelous

Junior Singles

1. Amon Lorenz 2. Mario Tomov 3. Marvin Borth

В игрите по двойки отново голяма част от челните позиции спечелиха състезателите от чужбина. Джагоарът Станислав Георгиев, с партньора си от Словакия – Марек Вовчик, в равностойна борба срещу топ състезателите Саша Гуше и Джулиано Бениволио, извоюваха заслужено златото. Трети се класираха играчите от Германия – Волфганг Хампел и Рафаел Хампел.

При жени двойки джагоарските момичета Станислава Стайкова и Полина Манджукова грабнаха среброто, като пребориха по пътя си редица топ състезателки. Първи в тази категория станаха Виктория Григорова и Мариам Али, а третото място спечелиха Румяна Шушулова и Екатерина Сарбулеску.

Единственият български представител при младежите – Марио Томов от клуб Джагоарс, грабна среброто в игрите по двойки, заедно с партньора си Матис Ногара. Първи са Амон Лоренц и Марвин Борт, а трети Тобиас Форноф и Натанаел Пфитцнер – джуниъри от немските клубове.

В съботния и неделния спийдбол DYP турнири след много емоции и забавни игри победителите са следните: