Обрат от 0:2 до 5:2 шокира Футболна Европа и разори букмейкърите!

Обрат от 0:2 до 5:2 шокира Футболна Европа и разори букмейкърите! Швейцария попади като домакин бровзовия медалист от Мондиал 2018 Белгия, въпреки че само след 17 минути игра изоставаше с 0:2 в Люцерн. Попаденията за гостите вкара братът на Еден Азар – Торган (2, 17), след което обаче кръстоносците удариха цели 5 пъти – чрез Рикардо Родригес (26-д), Арис Сеферович (31, 44), Нико Елведи (62) и отново Сеферович (84). Така страната на шоколадите и банките се класира за финалния топ 4 на Лигата на нациите за сметка на белгийците, които останаха втори. Исландия пък изпадна от елитната група.

Букмейкърите пък надали са очаквали подобна развръзка и със сигурност са претърпели доста загуби от хората, експериментирали със знак „1“ за първо полувреме или дори краен резултат при 0:2 в 17-ата минута, тъй като коеф. бяха съответно около 120 и 20.