Изненада: отбор пред финансов колапс взе точка от Разград! (КЛАСИРАНЕ)

С изненада завърши уикенда във Втора професионална лига. Изправеният пред финансов колапс Пирин (Бл) взе точка като гост на Лудогорец II. „Орлетата“, които бойкотираха тренировки, тъй като не са получили 4 заплати, удържаха 0:0 в Разград, с което за първи път от началото на сезона завършиха наравно. Досега Пирин имаше 4 победи и 10 загуби – най-много поражения измежду всички тимове във втората дивизия.

Пирин не допусна и гол, което също е странно, като се има предвид че досега бе инкасирал рекордните за дивизията 25 попадения.

Актуални мачове:

24 ноември 2018, събота, 14:30 ч / XV кръг:
Локомотив 1929 (София) - ЦСКА 1948 (София)                0:1 (0:0)
  [0:1 Калоян Стефанов 90'+2']
  [чк: Зоран Швоня (Л) 73']
Черноморец (Балчик) - Локомотив (Горна Оряховица)         1:2 (0:0)
  [1:0 Цветан Илиев 55', 1:1 Димитър Юруков 61', 1:2 Иван Пенев 90'+4']
  [чк: Тодор Паланков (Ч) 88']
в кк Албена, ст."Албена-1": *
Добруджа 1919 (Добрич) - Литекс (Ловеч)                   0:0
* - в кк Албена заради работа по дренажната система на стадиона в Добрич.
Царско село 2015 (София) - Струмска слава 1927 (Рад)      3:1 (2:0)
  [1:0 Божидар Кацаров 16', 3:0 Георги Минчев 30',64'; 3:1 Кристиан Тасев 71']
в Несебър, Градски стадион:
Поморие (Поморие) - Кариана (Ерден)                       1:0 (0:0)
  [1:0 Михаел Орачев 64']
Арда 1924 (Кърджали) - Ботев (Гълъбово)                   2:1 (1:1)
  [1:0 Венцислав Христов 15'-д, 1:1 Методи Костов 45'+1'-д, 2:1 Ахмед Осман 78']
25 ноември 2018, неделя, 14:30 ч / XV кръг:
Лудогорец 1945 II (Разград) - Пирин (Благоевград)         0:0
26 ноември 2018, понеделник, 17:30 ч / XV кръг:
Монтана 1921 (Монтана) - Несебър (Несебър)                 -  /пряко по Диема спорт/

6. Литекс (Ловеч)                     15    6   4   5   19:13   22
 7. Локомотив 1929 (София)             15    4   7   4   10:11   19        [0 1 0  0:0  1, -1 обща ГР]
 8. Черноморец (Балчик)                15    5   4   6   14:17   19        [0 1 0  0:0  1, -3 обща ГР]
 9. Ботев (Гълъбово)                   15    5   3   7   17:17   18
10. Несебър (Несебър)                  14    4   5   5   17:19   17        [1 0 0  2:1  3]
11. Локомотив (Горна Оряховица)        15    5   2   8   16:22   17        [0 0 1  1:2  0]
12. Лудогорец 1945 II (Разград)        15    4   4   7   14:24   16        [1 0 0  3:1  3]
13. Струмска слава 1927 (Радомир)      15    4   4   7   19:25   16        [0 0 1  1:3  0]
14. Пирин (Благоевград)                15    4   1  10   13:25   13 [-]
15. Кариана (Ерден)                    15    3   3   9   12:19   12 [+]
16. Добруджа 1919 (Добрич)             15    1   7   7    5:16   10 [+]

Бележки
  - На 7 юни 2018 г. Арда (Кърджали) е преименуван на Арда 1924.
  - Поморие (Поморие) играе домакинските си мачове на Градски стадион в Несебър.
  - ЦСКА 1948 (София) играе домакинските си мачове на Национален стадион "Васил Левски" в София.

Голмайстори (към 25 ноември 2018 г.)
15 - Георги Минчев          - Царско село 2015 (София)
 9 - Андон Гущеров          - ЦСКА 1948 (София)
 8 - Атанас Илиев           - Монтана 1921 (Монтана)
   - Живко Петков           - Поморие (Поморие)
 6 - Димитър Макриев        - Арда 1924 (Кърджали)
   - Тони Тасев             - Монтана 1921 (Монтана)
   - Методи Костов          - Ботев (Гълъбово)
 5 - Денислав Александров   - Лудогорец 1945 II (Разград)
   - Владислав Златинов     - Пирин (Благоевград)
   - Свилен Щерев           - Ботев (Гълъбово)
   - Христо Кирев           - Струмска слава 1927 (Радомир)

източникbulgarian-football.com

Три опции пред Ивелин Попов къде да продължи кариерата си

Иначе Попето е получил доста оферти от клубове от Русия, Турция, Китай, Холандия, Обединените Арабски Емирства и дори България.

Думите на Григор Димитров за следващия му съперник Тиафо и баласнът от досегашните им срещи!

Григор Димитров ще срещне Франсис Тиафо (САЩ) на 1/8-финалите на „Аустрелиън Оупън“.

„Франсис Тиафо е страхотен човек. Винаги сме се забавлявали много с него в съблекалнята. Всички го обичат. Със сигурност той играе много добре, особено от началото на годината, има добри резултати. Франсис вече направи няколко много добри мача тук, в Мелбърн. Той ще бъде опасен съперник. Ще бъде развълнуван. Това е нова почва за него. Така че не очаквам лесен мач”, заяви Григор Димитров на пресконференцията след последната си победа.

Григор и Тиафо са играли два пъти досега  – миналата година на „Мастърс“-а в Канада българинът надделя трудно на откритите твърди кортове със 7:6 (1), 3:6, 7:6 (4), a на демонстративния турнир „Лейвър Къп“ в Чикаго в зала Димитров постигна победа за тима на Европа с 6:1, 6:4.

Лудогорец напомни за себе си, Попа блесна

Лудогорец постигна първа победа за 2019 година. Шампионът на България надигра с 4:2 унгарския Хонвед във втората си контрола в Турция. Унгарците поведоха чрез Патрик Тишлер (8), но още до почивката тимът от Разград направи пълен обрат след голове на Козмин Моци (11 от дузпа), Натанаел (16) и Адриан Попа (33). Румънецът вкара първия си гол с екипа на Лудогорец, след като се присъедини към тима през тази зима.

След почивката Хонвед намали след прецизно центриране на бившия защитник на ЦСКА Тончи Кукоч и гол с глава на 17-годишния нападател Доминик Чипф (56). 10 минути преди края Лукаш

Саша центрира отдясно и качи топката на главата на Якуб Швиерчок, който от непосредствена близост не сгреши и оформи крайното 4:2.

През втората част неофициално дебютира и вратарят Пламен Илиев, който смени аржентинеца Хорхе Броун.

В първата си контрола шампионът на България загуби от румънския Ботошани с 1:3, а му предстои проверка с шампиона на Румъния ЧФР Клуж.