Тежък удар по баджанак на Валери Божинов (ВИДЕО)

Тежък удар понесе Томас Дол, който е бивш мъж на настоящата половинка на Валери Божинов – Биляна. Немският треньор записа дебют начело на Хановер 96 в Бундеслигата, но неговият тим бе отнесен с 0:3 от РБ Лайпциг като домакин.

Головете за „биковете“ вкараха Марсел Хастенберг (45′ – дузпа) и на два пъти Вили Орбан (64′, 85′).

По този начин новият тим на Томас Дол е предпоследен с едва 11 точки от 20 кръга в Германия, като утре може да стане дори последен, ако Нюрнберг вземе точка или три, тъй като е със същия актив.

Лайпциг от своя страна остава 4-и с 37 пункта, като изостава на две от третия Мьонхенгладбах.

Берое подгони Левски и ЦСКА преди „вечното дерби“ – пълно класиране след 22-ри кръг на Първа лига (ТАБЛИЦА)

„Берое“ победи „Етър“ с 1:0 в мач от XXII кръг на ППЛ, който се игра в Стара Загора. „Берое“ излезе напред в резултата в 37-та минута чрез Мартин Камбуров, който реализира своето попадение номер 217 в елита. До края на мача и двата тима имаха своите шансове, но ново попадение не падна.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Първата сериозна опасност в мача дойде в 6-та минута. Охене изведе чудесно Камбуров зад гърба на отбраната. Нападателят застигна топката в пеналта и успя да отправи удар, но излезлият Иванов блокира.

В следващите минути двата тима разменяха владеенето на топката и разчитаха на флангови атаки.

След продължителна атака за гостите в 16-та минута Сърмов стреля от дистанция, но топката не намери рамките на вратата.

В 25-та минута гостите стигнаха до опасно центриране и разбъркване в наказателното поле на „Берое“. Топката бе избита, но атаката за „Етър“ продължи и кълбото достигна до Руменов, който стреля от границата на наказателното поле, но неточно.

В 33-та минута Охене изведе Камбуров в наказателното поле, а нападателят падна след съприкосновение с Василев. Кабаков обаче не посочи бялата точка.

Последваха изключително драматични събития. В 36-та минута
гостите също с претенции за дузпа. Стоянов намери Батрович, който падна в наказателното поле след съприкосновение с Баранов. Кабаков отново не посочи точката, а топката попадна в Крум Стоянов. Той стреля, а Перниш спаси.

В ответната атака „Берое“ успя да отбележи и поведе в резултата.
Центриране от фланга достигна до Василев в пеналта, който намери Мартин Камбуров, а нападателят не пропусна с удар от около 10 м и прати топката в мрежата – 1:0.

В 40-та минута Венцислав Василев от „Етър“ получи втори жълт и съответно червен картон.

В добавеното време на първата част Камбуров получи топката на границата на пеналта и стреля, но над вратата,

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Шест минути след подновяване на играта Охене пробва удар, който обаче бе блокиран.

„Берое“ владееше инициативата и притисна своя съперник в следващите минути.

В 59-та минута Охене копна топката зад гърба на отбраната, а Педро засече кълбото от въздуха. Ударът обаче срещна страничната греда .

Четири минути след това Крум Стоянов центрира за Иван Стоянов, който засече с глава, но след рикошет топката излезе в корнер.

Иван Минчев пробва удар от дистанция, но не затрудни Иванов.

Три минути след това Гълъбов проби през центъра и намери Младенов, който стреля от границата на пеналта, но Перниш изби в корнер.

В 79-та минута Крум Стоянов предостави чудесно центриране за Боджадж в пеналта. Нападателят засече с глава, но Перниш се намеси страхотно и изби в корнер.

В 87-та минута
Василев намери Педро, който отправи удар, но не затрудни Иванов.

Минута преди края Бандаловски прати топката в мрежата, но реферът маркира засада.

Това бе всичко и „Берое“ записа ценна победа над „Етър“

Ирония на съдбата: познайте откъдe Иван Василев получил оферта за закупуването на Локо (Сф)

Ирония на съдбата. Едва седмици, след като лъсна надписа „2019 Локо“ на пирамидата в Гиза, собственикът на столичния клуб Иван Василев призна, че е отхвърлил оферта от африканската страна за придобиването на клуба.

„Локомотив е Локомотив и ако бяхме влезли в Първа лига, всеки трябваше да се съобразява с нас. Бях направил и бюджет. Имахме добри футболисти. С малко надграждане съвсем спокойно щяхме да играем в „А“ група. За съжаление сега се борим за 4-5 място във Втора лига. Всичко дойде от баража. Тогава щях да се откажа. Дойдоха едни италиански инвеститори, на които щях да дам клуба, но не се оказаха сериозни хора. Оттам загубихме доста време за привличането на нови футболисти. Нов отбор се прави много трудно. Имах оферта и от Египет, но това е затворена страница. Няма хора, които да помагат и да инвестират. Клубът се издържа от мен и Веско Стоянов. Двамата сме големи локомотивци. При нас всичко е коректно, почтено и точно. Много футболисти искат да се върнат, защото Локомотив е марка. Гордея се с моя екип“, коментира Иван Василев в Пресклуб „България“.

„Стартирахме лошо сезона. Други неща не желая да коментирам. Ако не ни бяха взели точките, сега щяхме да сме втори с всички проблеми, които ги имаме. Това е самата истина“, продължи босът на Локомотив (София).

„Някои клубове във Втора лига имат два-три пъти по-големи бюджети от нашия, може и повече. Локомотив е пети по бюджет, но бюджетът не играе. Играят футболистите“, добави Иван Василев.

Сеч наред в ЦСКА, Любо Пенев сочи вратата на пореден футболист

ЦСКА предстои да се раздели с пореден футболист, след като от отбора изненадващо си тръгна Станислав Манолев. Следващият пътник е резервният вратар Данте Стипица, твърди „Меридиан Мач“. Любо Пенев е преценил, че няма никакъв смисъл в тима му да има скъпоплатен чужденец за вратар, който от началото на сезона е изиграл едва 2 или 3 мача и то без никакво значение.

Неслучайно по искане на новия треньор от Литекс бе върнат Слави Петров, който трябва да бъде дубльор на Витаутас Черняускас, а другият чужденец да разтрогне с клуба по взаимно съгласие, за да си намери нов отбор, където ще може да играе по-редовно. Стипица дори не попадаше в разширения състав за първите 2 мача през пролетта.

Хърватинът дойде на „Армията“ през миналото лято с идеята да бъде първи избор на вратата заради някои колебания на Черняускас през миналия сезон. Нестор Ел Маестро обаче заложи на литовеца.