Петър Хубчев с огромна изненада: двама абсолютни дебютанти за България срещу Черна гора и Косово

Петър Хубчев върна вратаря на Левски Николай Михайлов в националния отбор. Ники изигра само 5 мача за „сините“ през пролетта и веднага заслужи повиквателна. Той попадна в списъка на избраниците за мачовете с Черна гора на 22 март в София и за гостуването в Косово 3 дни по-късно в група А за Евро 2020. 31-годишният син на президента на БФС не е играл за „лъвовете“ от 9 юни 2017 г.

Вратарят е пазил в 33 мача на „А“ отбора.  Миналата година той беше част от кипърския Омония до месец май, а през декември и януари навлизаше във форма с Левски. Тази пролет той е титуляр във всички мачове и дори запази мрежата си суха срещу Витоша Б (2:0), ЦСКА (1:0) и Славия (3:0), като беше пробит в мачовете с Локо Пд (1:1) и с Лудогорец (0:2). Михайлов е единственият представител на Левски в състава. Хубчев не повика за евроквалификациите капитана на „сините“ Иван Горанов, преминалия от Берое Мартин Райнов и голмайстора на Първа лига Станислав Костов.

Селекционерът зачеркна още Божидар Краев (Мидтиланд, Дан) и Георги Миланов (МОЛ Види, Унг). Юношата на Левски не играе много в Дания, докато Футболист №1 на България за 2012 г. е основен футболист на унгарския тим, след като бе освободен от руския гранд ЦСКА М. Сред избраниците на Хубчев за пръв път попаднаха двама младоци – 19-годишният Валентин Антов (ЦСКА) и година по-младият Мартин Минчев (Черно море).

Хубчев събира играчите на лагер в понеделник. В група А са и фаворитите Англия и Чехия, а за финалите се класират първите 2 тима. За първи път Европейското ще се проведе в 12 града на континента от 12 юни до 12 юли. Домакини са Амстердам, Баку, Билбао, Букурещ, Будапеща, Копенхаген, Дъблин, Глазгоу, Мюнхен, Рим и Санкт Петербург, а Лондон е домакин на полуфиналите и финала. България също искаше да приеме мачове и кандидатства с проект за нов Национален стадион в София, но очаквано не получи доверие.

Избраниците на Хубчев:

вратари: Николай Михайлов (Левски), Пламен Илиев (Лудогорец), Димитър Евтимов (Акрингтън); защитници: Николай Бодуров и Валентин Антов (ЦСКА Сф), Васил Божиков (Слован Бр, Слвк), Камен Хаджиев (Академия Пушкаш, Унг), Страхил Попов (Касъмпаша, Тур), Антон Недялков (Лудогорец) и Петър Занев (Енисей, Рус);
полузащитници и нападатели: Радослав Кирилов (Славия), Георги Костадинов (Арсенал Тула, Рус), Кристиян Малинов (ЦСКА Сф), Симеон Славчев (Карабах, Азерб), Ивайло Чочев (Палермо, Ит), Тодор Неделев и Антонио Вутов (Ботев Пд), Николай Димитров (Урал, Рус), Галин Иванов (Халадаш, Унг), Мартин Минчев и Радослав Василев (Черно море), Ивелин Попов (Ростов, Рус), Спас Делев (Погон, Пол) и Кирил Десподов (Каляри, Ит).

Левски гони още трима

Левски ще освободи още трима след края на сезона, пише „Дума„. Това са Богдан Вашчук (Ест), Антони Белмонт (Фр) и Серджиу Буш (Рум).

Вашчук играе на „Герена“ под наем от ФК Рига, но медиите в Естония обявиха, че през лятото той се връща в родината си. Халфът беше взет от един от предишните наставници на „сините“ Славиша Стоянович. Словенецът му беше треньор именно в латвийския тим.

В началото на сезона Вашчук излезе с екипа на ФК Рига срещу ЦСКА в Лига Европа, като дори се сби с капитана на „червените“ Николай Бодуров. И защитникът явно е запомнил тази случка, защото го наплю по време на третия мач между тима му и Левски.

Белмонт и Буш пък не влизат в игра последните два месеца. През пролетта на „Тодорини кукли“ се отказаха от Давид Яблонски (Чех), Милош Цветкович (Сърб) и Жерсон Кабрал (Хол).

Снощи се изигра „вечно дерби“ №4 за сезона, като футболистите на Георги Тодоров излязоха с черни ленти. Така те оказаха съпричастност към съотборника си Деян Иванов, който в понеделник загуби баща си.

Последното „вечно дерби“ за сезона сложи край на ужасяваща тенденция (ВИДЕО)

ЦСКА спечели с 2:0 срещу Левски последното „вечно дерби“ за сезона и така се сложи края на ужасяващата тенденция двата тима да не намират противниковата мрежа в 7 поредни полувремена. В последните 3 сблъсъка Левски спечели на два пъти с по 1:0, а предният мач пък завърши 0:0, като и в при двете „сини“ победи попаденията бяха автоголове.

Първият гол в правилната мрежа този сезон бе дело на Тиаго Родригеш в 70-ата минута от пряк свободен удар, а след като остана с човек повече в 84-тата минута заради червен картон на Нуно Рейш, ЦСКА удвои чрез Евандро (86).

Така Левски ще играе баржа за Лига Европа за трета поредна година, вероятно срещу Славия, докато ЦСКА остава в борбата за титлата с Лудогорец, на точка от „орлите“ кръг преди края.

Ходене за отслабване – 21-дневен план, който извайва тялото и топи паласките само с ходене

Отдавна е известно, че движението е пръв приятел на загубата на килограми . Обикновено при диети се препоръчва и активно занимание със спорт, за да има по-добър ефект режимът.

Но днес ние ще отидем още крачка по-нататък и ще ви предложим уникален метод за отслабване , който не включва глад и диети – отслабване с ходене ! Освен, че губите килограми бързо, той освен това ще укрепи сърцето, гръбначния стълб, ще ускори кръвообращението и ще активира лимфната система. С този метод реално може да се отървете от 5-6 излишни килца без много усилия.
Повечето от нас прекарват в седнало положение по-голямата част от времето си, което се отразява негативно върху здравето на сърцето, кръвообращението и гръбначния стълб.

Ценете всеки момент от живота си и бъдете здравословни и красиви!

Този план може да ви помогне да отслабнете, без да променяте диетата си. Планът е разделен на три категории: лек, умерен и интензивен.

отслабване с ходене

Първа седмица:

Ходене с умерено темпо в продължение на 5 минути сутрин и вечер. Увеличавайте времето си за ходене с две минути всеки ден. Така на втория ден ходим 7 минути сутрин и 7 минути вечер. На третия ден – 9 минути, така че до края на първата седмица продължителността на разходката ще бъде около 17-20 минути сутрин и същата продължителност вечер.

Втора седмица:

Ще смесим темпото на ходене, което ще повиши метаболизма, а също така ще доведе до увеличаване на изгарянето на калориите, тъй като тялото ни трябва да се адаптира към различните скорости на ходене. Така през първия ден на втората седмица започваме с 2 минути умерен ход, след което 10 минути бързо ходене и отново 2 минути по-бавно.

Втори ден: 20 минути умерено ходене по което и да е време на деня. Трети ден – 5 минути бавно ходене, а след това 12 минути бързо ходене, следвано от 5 минути умерен ход. Четвърти ден: включва 20 минути умерено ходене по всяко време на деня. Пети ден: 5 минути умерен ход, 15 минути бързо и 5 минути отново умерено. Шести ден: 20 минути умерен ход. И шести ден: 5 минути леко темпо, 18 минути бързо, а след това отново 5 минути по-бавно.

Трета седмица:

Първия ден се изкачваме и слизаме по стълбите за 10 минути, след което правим 2 минути лека разходка. Втори ден: 20 минути умерено ходене. Трети ден: 12 минути нагоре по стълбите, последвани от 2 минути бързо ходене. Четвърти ден: 25 минути умерено ходене и две серии по 12 клякания. Пети ден: 20 минути – стълби и 3 минути лека разходка. Шести ден: 25 минути умерено ходене. Седми ден: 20 минути бързо ходене и 3 минути умерено ходене.

Придържайки се към този триседмичен план, вие не само увеличавате сърдечно-съдовата си дейност, но и елиминирате 4-7 кг излишно тегло, ускорявате метаболизма, подобрявате кръвообращението и като цяло се чувствате по-здрави.

След завършване на този план се препоръчва ежедневно ходене в продължение на 30-40 минути. Ако желаете, този 21-дневен план може да бъде повторен./lifebg.net