Все пак една добра новина за изстрадалия ни волейбол, след 10-те загуби в Лигата на нациите

Волейболистите от националния отбор на България завършиха със загуба участието си в тазгодишната Лига на нациите. Играчите на Силвано Пранди бяха разгромени от Сърбия с 0:3 гейма (23:25, 12:25, 18:25) в последния си мач от турнира в Група 19.

Преди това в зала „Колодрума“ в Пловдив „лъвовете“ обърнаха САЩ с 3:1 гейма, но загубиха с 0:3 и от Иран.

С 5 победи и 10 загуби нашите останаха 12-и и хубавата новина е, че запазиха мястото си в най-престижния турнир и догодина.

Избраниците на Силвано Пранди не успяха с изявите си да възпламенят над 5000 зрители в зала „Колодрума“, докато сърбите изиграха „балканското дерби“ с много хъс и майсторство.

Най-резултатен за нашите бе Цветан Соколов само с 12 т. (2 блока). Розалин Пенчев добави 9 (1 блок), а големият брат Николай Пенчев не бе изобщо в групата за Пловдив.

За сърбите Дражен Лубурич наниза 20 т. (2 блока, 2 аса), а Марко Ивович добави 15 (6 аса!, 2 блока).