Луди клипове

Страхотен старт за Левски в Европа – припомнете си откога „сините“ не бяха печелили като гост! (ВИДЕО)

Левски започна блестящо в Лига Европа!

Футболистите на Петър Хубчев биха Ружомберок с 2:0 в мач от първия крък на квалификациите. Точни в Словакия бяха Давиде Мариани (37) и Паулиньо (51). Срещата беше официален дебют за новия треньор на столичани. За 26-кратните шампиони това беше първи евроуспех навън от девет години.

Отборът от „Георги Аспарухов” не бе печелил като гост в европейските клубни турнири от лятото на 2010 година, когато за последно при визита бе победен ирландският Дъндолк (2:0). Също така левскарите забиха гол далеч от „Герена“ за първи път от седем години.

Така „сините“ направиха сериозна заявка за следващата фаза, защото словаците трябва да вкарат три чисти гола на реванша след седмица. Това обаче трудно ще стане, защото сега левскарите доминираха и игрово.

„Бяхме по-добрият отбор. Беше тежък мач, влязохме несигурно, но се справихме. Вторият ни гол ги смути. Беше по-важно, че се показваме като отбор. Резултатът е добър и не трябваше да допускаме евтин гол, но в никакъв случай изходът на мача не е решен. Отбори като ЦСКА и Левски живеят за феновете. Съжалявам, че на реванша тези фенове няма да ги има“, каза Хубчев.

Както е известно Левски е наказан за два мача без публика заради расизъм от миналата кампания.

Това ли ще стане емблематичният гол на 2019? (ВИДЕО)

Финалистът в ШЛ Тотнъм победи с 3:2 Ювентус в среща от турнира Интернешънъл Чемпиънс къп, играна в Сингапур. Срещата бе особено зрелищна през второто полувреме, а „черешката на тортата“ постави Хари Кейн, който вкара победния гол за англичаните от центъра в добавеното време на двубоя.

Хлътната по Гришо унижи петима мъже едновременно (ВИДЕО)

Хлътната навремето по наш Гришо Серина Уилямс унжи петима мъже едновременно. Тя не даде нито един от тях да ѝ направи точка.

37-годишната състезателка се изправи срещу петима души по едно и също време. Но те определено не бяха на нейното ниво.

Серина Уилямс опита първо с един съперник, след това към него се присъедини втори, трети, четвърти и пети. Но всички те се оказаха неподготвени за нейните сервиси.

Затова Серина Уилямс се насочи към следващо предизвикателство, да цели движеща се мишена по корта, да улучи цел, поставена на главата на човек, да вкара баскетболен кош с тенис топка и ракета от огромна дистанция.

Навръх Илинден Морето наистина взе сериозна жертва (ВИДЕО)

Оказа се вярно поверието, че навръх Илинден Морето взима жертви. Черно море „удави“ с 3:1 ЦСКА на „Българска армия“ и го остави без пълен успех и във второто домакинство на „червените“ от началото на сезона.

Гостите поведоха с „класически“ резултат, който дори може да увеличат, преди да падне почетният гол на Тони Уот (74).

В 23-тата минута Черно море откри резултата. Родриго намери Исмаил Иса на лявото крило. Нападателят преодоля майсторски централния бранител Нуно Томаш и след великолепен фалцов шут с десния крак не остави шанс на вратаря Витаутас Черняускас – 1:0 за „моряците“.

В 37-ата минута Черно море удвои. Скоростна атака отляво завърши с прострелно центриране на Мартин Минчев. Стойчо Атанасов се хвърли да го спре, но го стори с ръце и арбитърът Георги Кабаков отсъди дузпа, която Родриго Енрике реализира.

Сетне Виктор Попов надигра Жеферсон и Божидар Чорбаджийски, след което върна към Родриго Енрике, който с удар по земя от 14-15 метра вкара втория си гол в мача за 0:3.

Тони Уот върна един гол за ЦСКА след като засече центриране на Вив Соломон-Отабор, а Попов бе изгонен с втори жълт картон минути преди края на редовното време.