Водещи новини

Елитната ни дивизия има нов лидер след IV кръг! (КЛАСИРАНЕ)

Левски победи с 2:0 Царско село в среща от 4-ия кръг на шампионата и се изкачи на върха в класирането.

Найджъл Робърта вкара в 89-ата минута, а Станислав Иванов удвои в 90-ата минута.

При контраатака в 20-ата минута Алар пропусна сам срещу вратаря Чворович. Малко по-късно той беше спънат на границата на наказателно поле, но след центрирането от фаул Чворович хвана топката.

В 31-ата минута Станислав Иванов финтира Кавдански, но от няколко метра стреля направи невероятен пропуск, шутирайки в аут. Буквално в последните секунди на първата част Чворович изби центриране на Паулиньо и топката стигна до Мазурек, който отправи неточен удар.

Три минути след почивката Чворович направи страхотно спасяване след удар на Паулиньо, който бе и първи точен в очертанията на вратата за „сините“ от началото на мача. Малко по-късно след центриране от фаул Антонио Георгиев пропусна да вкара във вратата на Миятович.

В 56-ата минута Найджъл Робърта дебютира в елита, сменяйки Алар. Холандецът можеше да вкара гол още с първото си докосване, но Кавдански пресече подаването към него и празната врата.

В 89-ата минута обаче Робърта вкара след грешка в отбраната на домакините, а минута по-късно от подобна ситуация се възползва и младокът Станислав Иванов, който оформи крайното 2:0 за „сините“.

Актуални мачове:

2 август 2019 г., петък, 18:45 ч / IV кръг:
Витоша (Бистрица, обл.София ст.) - Арда 1924 (Кърджали)   1:3 (1:1)  /пряко по Нова спорт/
  [0:1 Радослав Василев 5', 1:1 Георги Купенов 23', 1:2 Иван Коконов 59'-д,
   1:3 Румен Гьонов 69'-аг]
  [чк: Александър Христев (В) 88'], ~ 410 зрители
2 август 2019 г., петък, 21:00 ч / IV кръг:
Черно море (Варна) - Славия 1913 (София)                  0:0  /пряко по Диема спорт/
  [чк: Димитър Велковски (С) 81'], ~ 1 700 зрители
3 август 2019 г., събота, 18:45 ч / IV кръг:
Етър ВТ (Велико Търново) - Ботев (Пловдив)                2:2 (1:2)  /пряко по Диема спорт/
  [0:1 Тодор Неделев 4', 1:1 Александър Дюлгеров 38', 1:2 Марко Перван 44',
   2:2 Даниел Младенов 52'], ~ 1 900 зрители
3 август 2019 г., събота, 21:00 ч / IV кръг:
Берое (Стара Загора) - Дунав 2010 (Русе)                  2:0 (2:0)  /пряко по Диема спорт/
  [1:0 Педро Еуженио 14', 2:0 Иван Минчев 31'], ~ 1 250 зрители
4 август 2019 г., неделя, 18:45 ч / IV кръг:
ЦСКА (София) - Ботев (Враца)                              1:0 (0:0)  /пряко по Диема спорт/
  [1:0 Евандро 71']
  [чк: Филип Ждерич (Б) 85'], ~ 2 100 зрители
4 август 2019 г., неделя, 21:00 ч / IV кръг:
Локомотив 1926 (Пловдив) - Лудогорец 1945 (Разград)       1:1 (0:0)  /пряко по Диема спорт/
  [1:0 Бирсент Карагарен 60', 1:1 Вандерсон 64']
  [ид: Дан Битон (Луд) 10'], ~ 3 100 зрители
5 август 2019 г., понеделник, 21:00 ч / IV кръг:
в София, Национален стадион "Васил Левски": *
Царско село 2015 (София) - Левски (София)                 0:2 (0:0)  /пряко по Диема спорт/
  [0:1 Найджъл Роберта 89', 0:2 Станислав Иванов 90'+1']