Топ публикации

Дузпа спря ЦСКА, ясно е срещу кого ще играят „червените“, ако елиминират Зоря

ЦСКА и Зоря (Луганск) завършиха наравно 1:1 в първия мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа, който се игра на Националния стадион „Васил Левски“.

„Червените“ поведоха с гол на Евандро (15), дошъл след подаване на Кристиян Малинов.

В последната минута на първата част Раул Албентоса се хвърли на шпагат да спре извеждащ пас към противник. Защитникът на червените първо затисна топката с тялото си, но след това и с ръката, което се оказа достатъчно за съдията да даде дузпа.

Тя бе реализирана от Юрченко с шут по земя в дясната част на вратата.

Реваншът е на 15 август (четвъртък) от 20:00 часа на „Славутич арена“ в Запорожие, Украйна.

ЦСКА на практика има ясен потенциален съперник, ако отстрани Зоря и това логично е Еспаньол. Испанците смазаха с 3:0 като гост Люцерн и така спокойно чакат победителя от двойката на българския тим. Головете бяха дело на Факундо Ферейра, Дидак Вила и Матиас Варгас.

Състав на ЦСКА30. Витаутас Черниаускас, 19. Иван Турицов, 11. Петър Занев (К), 24. Нуно Томаш, 25. Раул Албентоса, 3. Жеферсон Телес, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 16. Жанио Бикел, 10. Евандро, 22. Али Соу

Резерви: 12. Густаво Бусато, 28. Пламен Гълъбов, 26. Валентин Антов, 8. Греъм Кери, 14. Вив Соломон-Отабор, 21. Диего Фабрини, 9. Тони Уот