Луди клипове

Астана е с единия крак в групите на Лига Европа

Бившият отбор на Станимир Стоилов Астана взе стабилен аванс и направи голяма крачка към групите на Лига Европа, след като победи с 3:0 у дома БАТЕ (Борисов) в първи двубой от плейофния кръг на надпреварата. Казахстанският тим създаде доста повече положения и реализира три от тях чрез Марин Томашов (23‘), Юри Логвиненко (44‘) и Рунар Мар Сигурьонсон (52‘-дузпа).

Томашов отри резултата след самостоятелен пробив и хубав изстрел от границата на наказателното поле. Логвиненко удвои точно преди почивката, след като засече с глава центриране отдясно на Рукавина.

В 52-рата минута Сигурьонсен бе точен от дузпа, която сам си изработи преди това.

След като взе този аванс, Астана се отдръпна в защита. Опитите на БАТЕ да върне поне едно попадение обаче не се увенчаха с успех и тимът от Борисов ще има много тежка задача в реванша след седмица.