Левски 0:0 Черно море

Отборите на Левски и Черно море играят при резултат 0:0 в мача от 9-ия кръг на efbet Лига. Наставникът на „сините“ Петър Хубчев бе направил само една промяна в тима от равенството 2:2 с ЦСКА. Аржентинският плеймейкър се завръща вчесто Филипе Нашименто, който сега е с травма и пропуска мача. Така треньорът не заложи на нито един от тримата футболисти, които обмисляше да пусне – Николай
Михайлов, Холмар Ейолфсон и Дени Алар, които трябваше да са на пейката.

Исландецът обаче влезе в състава, тъй като Нуно Рейш се контузи на загрявката. Така Ейолфсон се завърна от първата минута близо 11 месеца след тежката си контузия на „Тича“ срещу „моряците“ в мача за Купата на България.

Милан Миятович бе на вратата, а Живко Миланов, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов бяха в защита. Мартин Райнов и Кали Тиам бяха опорните халфове, а Станислав Иванов, Паулиньо и Мазурек действаха зад Робърта.

Илиан Илиев пък пусна двама дебютанти от първата минута. Това са вратарят Милодраг Миятович и Фахт Актау, които са сред титулярите.  „Моряците“ имаха четири промени в състава от равенството 1:1 с Дунав. Освен дебютантите титуляри излязоха Даниел Димов и Родриго Енрике, а извън състава останаха Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев, Илиан Илиев-младши и Дани Кики.

Пред вратаря Миятович в защита действаха Виктор Попов, Димитриос Хантакиас, Даниел Димов и Фахт Актау. Опорните халфове са Патрик Андраде и Васил Панайотов, докато Цветомир Панов, Мартин Минчев и Родриго Енрике действаха зад Жоржиньо.