Луди клипове

Аугсбург 1:2 Байерн, Гнабри с прекрасен гол (гледайте тук)

Аугсбург и Байерн (Мюнхен) играят при 1:2 през второто полувреме в среща от 8-ия кръг на Бундеслигата. Марко Рихтер вкара за домакините още в 29-ата секунда, но в 14-ата Роберт Левандовски изравни. В 49-ата Серж Гнабри реализира втори гол за Байерн.

Сърдитият Томас Мюлер отново е резерва за шампионите, като това му се случва в шести пореден двубой.

ГЛЕДАЙТЕ ПРЯКО ТУК

Наставникът Нико Ковач пак е избрал да заложи на Серж Гнабри, Филипе Коутиньо и Кингсли Коман зад гърба на Роберт Левандовски. Шанс обаче получава друг от недоволните – Хавиер Мартинес. В миналия кръг шампионите допуснаха изненадваща загуба с 1:2 от Хофенхайм у дома и са на трета позиция в класирането.

Аугсбург е в лоша серия от три загуби в последните пет кръга и има само 5 точки. Надеждите на домакините са свързани с намиращия се във форма нападател Флориан Нийдерлехнер.

Двубоят започна ударно за домакините с гол още в 29-ата секунда. Тогава Марко Рихтер реализира след подаване на Рани Кедира с глава.

Байерн можеше да допусне втори гол в 9-ата, когато Никлас Зюле получи травма и позволи на Рихтер да излезе на добра позиция. Младият футболист обаче шутира в аут, вместо да подаде на свой съотборник, който беше сам срещу вратар.

Контузията на Зюле не се оказа лека и той беше заменен от Дейвид Алаба. Направи впечатление, че освен Алаба, в тези секунди Ковач изпрати още двама бранители да загряват.

Все пак Байерн бързо преодоля шока и в 14-ата изравни. Тогава Гнабри центрира към Левандовски, който беше точен с глава за 1:1.

Мюнхенци бяха на крачка от втори гол в 21-вата, когато Лева беше изведен зад последния в защитата на съперника, но не успя да овладее топката и вратарят Томаш Кубек я хвана.

Гостите натиснаха с всички сили, но в 39-ата минута гредата лиши Гнабри от второ попадение за Байерн. Минута по-късно Тиаго Алкантара стреля към вратата, на която не беше Кубек, но защитник в бяло изчисти.

Байерн все пак стигна до обрата. Четири минути след подновяването на играта Гнабри заби майсторско попадение с левия крак след далечен изстрел.

Германският национал беше във вихъра си и в 52-ата изведе Коутиньо очи в очи с Кубек, но стражът парира изстрела.

Съставите:

АУГСБУРГ: Кубек, Лихтщайнер, Йедвай, Удокай, Оксфорд, Макс, Варгас, Кедира, Моравек, Рихтер, Нийдерлехнер

БАЙЕРН: Нойер, Кимих, Зюле, Павар, Ернандес, Тиаго, Мартинес, Гнабри, Коутиньо, Коман, Левандовски